w

Prezydent Ukrainy odznaczył polskich wolontariuszy podczas wizyty w Lublinie (kurierlubelski.pl)

Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, zatrzymał się w Lublinie, będąc w drodze powrotnej z USA na Ukrainę. Podczas wizyty w Lublinie Zełenski wręczył polskim wolontariuszom, Damianowi Dudzie i Biance Zalewskiej, ukraińskie odznaczenia państwowe.

Korzystając z Telegramu, prezydent Zełenski wyraził wdzięczność wobec polskich obywateli za ich wsparcie i solidarność. Podkreślił, że dzięki takiej pomocy można bronić wolności nie tylko na Ukrainie, ale też w całej Europie.

Biuro prezydenta ogłosiło, że Zełenski przyznał ordery dziennikarce Blance Zalewskiej oraz wolontariuszowi Damianowi Dudzie. Podczas wręczania odznaczeń prezydent podziękował za ich pracę na rzecz wsparcia Ukraińców na froncie.

Prezydent Zełenski wyraził dumę z tak silnego sąsiada, jakim jest Polska, a także podziękował narodowi polskiemu za wsparcie i dobroduszność. Jego zdaniem wszelkie wyzwania na wspólnej drodze są niczym w porównaniu z siłą między narodami.

W komunikacie na Telegramie prezydent opisał też działania Blanki Zalewskiej i Damiana Dudy. Bianka Zalewska to dziennikarka, która od 2014 roku relacjonowała wydarzenia związane z rosyjską agresją na Ukrainę. A jej praca uratowała wiele ukraińskich żyć, w tym dzieci, które trafiły na leczenie do Polski.

Damian Duda jest ratownikiem medycznym, szefem wolontariackiego zespołu medycznego i wykładowcą. Działał na Ukrainie, ratując życie ukraińskim żołnierzom i założył fundację wspierającą zakup leków. Ponadto, prowadził szkolenia dla dziennikarzy oraz wolontariuszy działających na froncie. Jego zaangażowanie miało kluczowe znaczenie dla ratowania życia.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

2 komentarze

Jarosław Kaczyński o PO na konwencji w Gorzowie: Należy powstrzymać działania „partii niemieckiej” (gazetalubuska.pl)

Andrzej Jaworski wyraża stanowczy sprzeciw w przyjmowaniu uchodźców na Pomorzu (dziennikbaltycki.pl)