w

Prezydent Lublina wydał zakaz organizowania protestów rolniczych na skrzyżowaniach (kurierlubelski.pl)

Prezydent Lublina, Krzysztof Żuk, podjął decyzję o wprowadzeniu zakazu protestów rolniczych na skrzyżowaniach w mieście. Jak zaznaczył, jego decyzja wiąże się z zachowaniem bezpieczeństwa oraz uniknięciem 3-miesięcznego paraliżu na lubelskich ulicach.

Prezydent Żuk ogłosił swoją decyzję na Facebooku, wyjaśniając, że nie zgadza się na trzymiesięczny protest rolników, ponieważ mógłby spowodować poważne utrudnienia w życiu mieszkańców. Żuk powołał się tutaj na ustawę o zgromadzeniach, która umożliwia wydanie zakazu ich organizowania, jeśli ich cel lub przebieg stanowiłby naruszenie przepisów prawnych lub zagrażał życiu i zdrowiu.

Protest rolników, który zaplanowano na 20-23 marca, miał objąć cztery lokalizacje w Lublinie. Zdaniem prezydenta takie protesty utrudniłyby normalne funkcjonowanie miasta. Żuk zaznaczył, że rozumie cele rolników, ale nie może pozwolić, aby protesty szkodziły mieszkańcom.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

6 komentarzy

Zatrzymano włamywacza w Zielonej Górze. Okradł kawiarnię i sklep odzieżowy (zielonagora.naszemiasto.pl)

Kolejna inwestycja zagraniczna w Gdańsku – fabryka hełmów bojowych amerykańskiego producenta (investmap.pl)