w

Prezydent Krakowa ramię w ramię z rządem PiS. Co z tego mają mieszkańcy? (gazetakrakowska.pl)

W ostatnich wypowiedziach prezydenta miasta Kraków Jacka Majchrowskiego nie można nie zauważyć dużej sympatii i poparcia dla obecnego rządu. Jak sam zaznacza, dzięki tej współpracy mieszkańcy Krakowa, jak i samo miasto wiele korzysta. Podkreśla, że we władzach samorządowych, gdzie współpraca z rządem wygląda podobnie, również widać efekty w postaci nowych inwestycji. 

Najnowsza konferencja Jacka Majchrowskiego miała dotyczyć głównie podejmowanych inwestycji, a przemieniła się w swoiste komplementowanie towarzyszących mu podczas spotkania polityków Prawa i Sprawiedliwości Andrzeja Adamczyka i Grzegorza Pudy. Zachwalanie owocnej współpracy podkreślał zarówno sam prezydent, jak i wspomniani politycy, którzy zaznaczali, że dzięki przychylności prezydenta oraz jego otwartości na współprace, miasto może pochwalić się kolejnymi dużymi inwestycjami. W imieniu wszystkich mieszkańców prezydent miasta zapewnił, o dalszej kooperacji.

O jakich inwestycjach mowa?

Jedną z głównych inwestycji, o jakich była mowa podczas konferencji, jest dofinansowanie ze środków unijnych trasy Łagiewnickiej. W ramach jej budowy powstanie linia tramwajowa wraz z zakupionym niskopodłogowym taborem, który nie tylko ma być łatwiejszy w użytkowaniu dla wszystkich, ale przede wszystkim ma mieć duży ekologiczny wymiar dla miasta. Środki te są przeznaczone w ramach programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko na lata 2021-2027. Ponadto niedawno miało miejsce wręczenie oficjalne czeku na wartość 21,5 mln zł na remonty dróg. Do przekazania doszło przy moście Dębnickim, który to ma być również zmodernizowany.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Mentor

Opublikowane przez Spotterka

Lata członkostwaAutor wpisówTwórca wideoTwórca osadzeń

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

72-latek zatrzymany za posiadanie nielegalnych substancji (katowice.naszemiasto.pl)

Poznań Motor Show 2023. Zobacz samochody przyszłości (gloswielkopolski.pl)