w

72-latek zatrzymany za posiadanie nielegalnych substancji (katowice.naszemiasto.pl)

Sprawa miała miejsce w dzielnicy Brynów, gdzie zatrzymano 72-latka do kontroli. Podejrzane zachowanie mężczyzny wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy, którzy postanowili przeszukać pojazd. Jak się szybko okazało, zdenerwowanie było spowodowane posiadaniem 3,5 kg krajanki tytoniowej oraz ponad 1,4 tysięcy papierosów bez polskich znaków akcyzy. Czy mężczyzna miał wspólnika? Co grozi staruszkowi za przekroczenie prawa cywilnoskarbowego?

Nielegalna działalność mężczyzny ujrzała światło dzienne podczas rutynowej kontroli. Podejrzane zachowanie seniora skłoniło funkcjonariuszy katowickiej policji do odnalezienia jego źródła. Po szybkiej kontroli okazało się, że 72-letni mieszkaniec Katowic wiezie ze sobą znaczną ilość wyrobów tytoniowych pochodzących z nielegalnego źródła. Krajanka tytoniowa i papierosy zostały skonfiskowane, a podejrzany, zatrzymany. Po przesłuchaniu seniora policja szybko ustaliła, że zamieszany w sprawę może być również 63-letni mężczyzna.

Co grozi mężczyznom?

W mieszkaniu wspomnianego odnalezione zostały kolejne dowody wykroczenia, to jest 4 butelki nielegalnego alkoholu oraz ponad 2 kilogramy krajanki tytoniowej i prawie 6 tysięcy papierosów. Wszystko to podobnie jak u pierwszego, bez polskiej akcyzy. Kolejnym krokiem władz jest przekazanie sprawy do Urzędu Celno-Skarbowego, który to oszacuje straty Skarbu Państwa. Następnie w zależności od jej wielkości mężczyznom grozi od kary grzywny do kary pozbawienia wolności. Obecnie sprawa jest w toku i sprawdzane są ewentualne inne powiązania mężczyzn.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Mentor

Opublikowane przez Spotterka

Lata członkostwaAutor wpisówTwórca wideoTwórca osadzeń

Dodaj komentarz

3 komentarze

Tradycyjna Droga Krzyżowa w Zakopanem (zakopane.naszemiasto.pl)

Prezydent Krakowa ramię w ramię z rządem PiS. Co z tego mają mieszkańcy? (gazetakrakowska.pl)