w

Prezydent Dulkiewicz powitała nowy rok szkolny w Morskiej Szkole Podstawowej Gdańsk-Południe (dziennikbaltycki.pl)

W nowo otwartej Morskiej Szkole Podstawowej Gdańsk-Południe przy ul. Srebrnej odbyła się miejska inauguracja roku szkolnego. W pierwszym roku nauki placówka będzie zajmować się 360 uczniami z klas 0-3.

Z dniem 04 września ponad 90 tysięcy uczniów i przedszkolaków rozpoczęło nowy rok szkolny w różnych placówkach edukacyjnych w Gdańsku. Na terenie miasta istnieją 504 placówki edukacyjne, zarówno samorządowe, jak i niepubliczne. W jednej z nich, a dokładniej w Morskiej Szkole Podstawowej Gdańsk-Południe, pojawiła się prezydent Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz, która z radością zainaugurowała nowy rok szkolny.

W swoim przemówieniu prezydent Dulkiewicz podkreśliła znaczenie budowania więzi społecznych w szkole i zachęciła rodziców do aktywnego wsparcia wspólnoty szkolnej. Dulkiewicz położyła też szczególny nacisk na potrzebę spokoju w edukacji, umiejętności współpracy i otwartości na świat.

Morska Szkoła Podstawowa Gdańsk-Południe rozpoczęła swoją działalność, obsługując w pierwszym skrzydle uczniów klas 0-3. Placówka edukacyjna to rezultat partnerstwa z inwestorem prywatnym, firmą Gedbud, która zakończyła już pierwszy etap budowy. Co więcej, planowana jest również kontynuacja budowy, aby w przyszłym roku otworzyć drugie skrzydło dla starszych klas.

W Morskiej Szkole Podstawowej Gdańsk-Południe naukę rozpoczęło 360 dzieci, które będą korzystać z 16 pełnowymiarowych sal lekcyjnych oraz odpowiednio wyposażonych gabinetów. Budowa placówki edukacyjnej trwała 14 miesięcy.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

4 komentarze

Kraków opracował specjalny system na rozwiązanie problemu z porzucanymi hulajnogami (gazetakrakowska.pl)

Gdynia testuje autobus wodorowy firmy Caetano (dziennikbaltycki.pl)