w

Prawdopodobna awaria aeratora na jeziorze Głębokim (gs24.pl)

Miasto podjęło działania w celu przyspieszenia kontroli aeratora na Jeziorze Głębokim. Istnieją obawy, że choć urządzenie jest pływające, to nie działa poprawnie, co może pogorszyć jakość wody.

Sprawność aeratora wpływa znacząco na jakość wody na kąpielisku. Zainstalowany na Jeziorze Głębokim w 2008 roku aerator pełni kilka ważnych funkcji, takich jak napowietrzanie wody oraz usuwanie siarkowodoru i fosforu. Jego obecność przyczyniła się do poprawy stanu zanieczyszczonego jeziora, zmniejszając liczbę skarg na jakość wody.

Ostatnio pojawiły się sygnały, że aerator może nie działać poprawnie. Osoby korzystające z jeziora, takie jak kajakarze i surferzy, zauważyły potencjalne problemy, m.in. spadnięcie łańcucha. Choć formalnie miasto i zarządcy kąpieliska nie otrzymali żadnych zgłoszeń w tej sprawie, planują w tym roku dokładną kontrolę urządzenia, przeprowadzoną przez Wydział Gospodarki Komunalnej.

Jeden z mieszkańców Szczecina donosi o braku sprawności aeratora

Mieszkaniec Szczecina, który sam widział urządzenie, utrzymuje, że aerator nie działa poprawnie, co potwierdza brak poruszających się skrzydeł. Sugeruje, aby urzędnicy sami sprawdzili to, korzystając z łodzi, kajaków lub innych pływających form transportu. W jego opinii niektórzy użytkownicy jeziora nie powinni być odpowiedzialni za prace, które należą do służb komunalnych.

Wskazuje również na jezioro w Barlinku, gdzie podobne urządzenie działa, a woda jest znacznie czystsza niż na Jeziorze Głębokim. Wyraża swoje doświadczenia po wielokrotnych kąpielach w Barlinku i porównuje tę sytuację z Jeziorami Głębokim.

Przedstawiciele magistratu ogłaszają, że aerator zostanie sprawdzony do końca miesiąca. Twierdzą, że do tej pory nie otrzymali informacji o niesprawności urządzenia, a w ubiegłym roku przeszło ono kompleksową konserwację. Specjalistyczny przegląd został już zlecony i pomoże ustalić, czy urządzenie wymaga naprawy.

Warto dodać, że oprócz Barlinka i Szczecina, aeratory znajdują się również na jeziorach w Sierakowie, Gawrońcu i w Szczecinku.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Potężne pożary w Grecji. Wielkopolscy strażacy jadą z odsieczą! (gloswielkopolski.pl)

Kontrola trzeźwości na lubuskich drogach. Policja złapała pięciu kierowców (gazetalubuska.pl)