w

Kontrola trzeźwości na lubuskich drogach. Policja złapała pięciu kierowców (gazetalubuska.pl)

W poniedziałek podczas kontroli trzeźwości przeprowadzonej przez inspektorów lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego sprawdzono ponad 600 kierowców. Pięciu z nich zostało zatrzymanych za jazdę pod wpływem alkoholu, w tym jeden w pobliżu Zielonej Góry.

Dnia 17 lipca inspektorzy skoncentrowali się na wzmożonych kontrolach trzeźwości na różnych drogach. Wśród 613 badanych kierowców autobusów, ciężarówek i samochodów dostawczych, ujawniono pięciu nietrzeźwych kierowców.

Najwyższy poziom alkoholu we krwi wynosił 1,1 promila

Najwyższy poziom alkoholu, bo prawie 1,1 promila, wykazał mężczyzna, który został zatrzymany na autostradzie A2 w pobliżu Rzepina, podczas podróży z Polski do Niemiec. Trzech kolejnych kierowców zarejestrowano na drodze ekspresowej S3 koło Gorzowa Wielkopolskiego, gdzie wykazali odpowiednio 0,92, 0,75 i 0,69 promila.

Piąty kierowca został zatrzymany w okolicach Zielonej Góry, na drodze krajowej nr 32. Badanie alkomatem wykazało, że miał on 0,63 promila. Co gorsza, okazało się, że to nie pierwszy raz, kiedy prowadził pojazd pod wpływem alkoholu. Wcześniej, w 2021 roku, stracił już uprawnienia do kierowania pojazdami za podobne przewinienie. Wszyscy nietrzeźwi kierowcy zostali przekazani policji.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Prawdopodobna awaria aeratora na jeziorze Głębokim (gs24.pl)

Jazda „na gapę” w Lublinie osiągnęła już 30 mln zł zadłużenia. Indywidualny rekord to ponad 80 tys. zł (kurierlubelski.pl)