w

Potężne pożary w Grecji. Wielkopolscy strażacy jadą z odsieczą! (gloswielkopolski.pl)

Polskie służby ratownicze reagują na poważne pożary lasów w Grecji, które w ostatnim czasie nawiedzają ten malowniczy kraj. Decyzję o wysłaniu pomocy podjęto na najwyższym szczeblu. W działania zaangażowani są komendant główny PSP gen. Brygadier Andrzej Bartkowiak, premier RP Mateusz Morawiecki oraz minister MSWiA Mariusz Kamiński.

W odpowiedzi na kryzys pożarowy w Grecji 149 strażaków i 49 pojazdów z Krakowa i Wielkopolski – m.in. z Poznania, Konina, Gniezna, Chodzieży i Wolsztyna – zostało wysłanych do walki z żywiołem. Jednostki te obejmują m.in. ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy z Konina oraz pojedyncze wozy z Chodzieży i Wolsztyna. Dwa pojazdy, w tym wóz ciężki i bus, również ruszyły z Gniezna.

Polscy strażacy ochoczo rwą się do ogniowej batalii

Jednostki służb ratowniczych w Poznaniu i Krakowie szykują się do wyjazdu, a polscy strażacy wyrażają pełną gotowość do pomocy. Mobilizacja modułów PSP z Poznania i Krakowa jest w toku, a ekipa z Krakowa wyrusza jeszcze tego samego dnia.

Pożary lasów szaleją w Grecji już od kilku dni, a działania gaśnicze utrudniane są przez ekstremalne warunki pogodowe – wysokie temperatury i silny wiatr sprzyjają szybkiemu rozprzestrzenianiu się ognia. W rejonach wokół Aten ewakuowano już tysiące ludzi, aby wszystkim zapewnić bezpieczeństwo.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Pijany pirat drogowy uderzył w 21-letnią mieszkankę Legnicy. Kobieta zginęła na miejscu (gazetawroclawska.pl)

Prawdopodobna awaria aeratora na jeziorze Głębokim (gs24.pl)