w

Bachledówka z nowym tarasem widokowym i przystanią dla rowerzystów (zakopane.naszemiasto.pl)

Bachledówka w gminie Czarny Dunajec wzbogaciła się o nowy taras widokowy, który mieści się przy Sanktuarium bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Prace nad projektem są już na ostatnim etapie, a otwarcie planowane jest na koniec listopada. Jednak zanim obiekt zostanie oddany do użytku, otrzyma jeszcze przystań dla rowerzystów.

Bachledówka to miejsce o wyjątkowej historii na Podhalu. Jeszcze w latach 50. XX wieku w okolicy znajdował się tylko jeden dom, brakowało kanalizacji, wodociągu i prądu. Aczkolwiek w ostatnich latach miejsce to zaczęło się dynamicznie rozwijać, głównie dzięki obecności ojców Paulinów i kościoła Matki Bożej Jasnogórskiej, który przyciąga zarówno pielgrzymów, jak i turystów.

Bachledówka ma szczególne znaczenie historyczne, ponieważ kardynał Stefan Wyszyński i papież Jan Paweł II spędzali tu wakacje. Obecnie, miejsce jest otoczone wielkim kultem zarówno przez lokalną ludność, jak i odwiedzających turystów. Kościół został podniesiony do rangi sanktuarium bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, a wokół powstały nowe hotele, prywatne pokoje do wynajęcia i rozwinięta infrastruktura turystyczna.

Niedaleko kościoła wybudowano platformę widokową, która stanowi nową atrakcję turystyczną w gminie Czarny Dunajec. Z platformy można podziwiać piękne widoki na Tatry i Beskidy. Natomiast dojazd do obiektu ułatwiają droga asfaltowa i nowa ścieżka rowerowa. Cała inwestycja była możliwa dzięki wsparciu Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. A jej koszt to 2 mln zł.

Ponadto, w pobliżu tarasu widokowego powstanie przystań dla rowerzystów, wyposażona w ładowarkę dla rowerów elektrycznych, zestaw naprawczy, miejsce do parkowania, a także obszar rekreacyjny z ławeczkami.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Nocny pożar w kamienicy na Wyspie Spichrzów w Gdańsku (dziennikbaltycki.pl)

Prace remontowe w Spodku: Wymiana dachu, schodów i kamer monitoringu (dziennikzachodni.pl)