w

Prace remontowe na autostradzie A4: Zmiany w ruchu drogowym (dziennikzachodni.pl)

Przebiega modernizacja autostrady A4 Katowice-Kraków, obejmująca remont nawierzchni, mostów i wiaduktów. Prace skoncentrowane są również na Węźle Brzęczkowice (na 349 km), gdzie planowany jest remont wiaduktu oraz jezdni. Należy zaznaczyć, że te prace remontowe będą wpływać na ruch drogowy.

W godzinach 18:00-5:00 prowadzone są naprawy nawierzchni, skutkujące zwężeniem pasa ruchu na niektórych fragmentach autostrady. Prace te będą trwać do końca sierpnia. Węzeł Mysłowice (na 346 km) podlega modernizacji, a wymiana nawierzchni ma zakończyć się w przyszłym tygodniu. Natomiast na Węźle Brzęczkowice (na 349 km) trwają prace nad remontem wiaduktu oraz jezdni.

17 sierpnia nastąpi zamknięcie łącznicy Kraków-Cieszyn (zjazd z autostrady A4 na drogę S1). Objazd poprowadzi przez węzeł Murckowska i drogę krajową nr 86. Planowane otwarcie łącznicy to koniec września 2023. Tego samego dnia zostanie zamknięta łącznica Łódź-Kraków (wjazd na A4 z drogi S1). Objazd będzie prowadzić kierowców przez węzeł Mysłowice i łącznice. Planowane otwarcie łącznicy to koniec września 2023.

Na jezdni w kierunku Krakowa pod wiaduktem obowiązuje zwężenie do 2 pasów z ograniczeniem prędkości. Na łącznicach relacji Łódź-Kraków oraz Cieszyn-Katowice ustawione są znaki “STOP”. Na drodze S1 ograniczony jest ruch w obu kierunkach w rejonie wiaduktu nad A4.

Z kolei zakończenie prac na Węźle Brzęczkowice przewidywane jest na listopad.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Ratowanie drzew w Krakowie: Aktywiści i mieszkańcy domagają się standardów ochrony drzew (gazetakrakowska.pl)

GDDKiA ogłasza przetarg na budowę dwóch rond w Zakopanem. Prace ruszają jesienią (zakopane.naszemiasto.pl)