w

GDDKiA ogłasza przetarg na budowę dwóch rond w Zakopanem. Prace ruszają jesienią (zakopane.naszemiasto.pl)

Zakopane planuje budowę dwóch rond na drodze krajowej DK47, na skrzyżowaniach z ul. Wojdyły i ul. Ustup. Przetarg został ogłoszony przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, która obecnie poszukuje wykonawcy projektu. Prace nad budową rond mają ruszyć jesienią.

Projekt zakłada stworzenie rond, które spowolnią ruch na DK47, ale poprawią płynność, także na drogach podporządkowanych. Ronda będą powstawać w dwóch miejscach – pierwsze przy skręcie do Olczy, drugie nieco dalej, na skrzyżowaniu z drogą do Harendy.

Pierwsze rondo zostanie zbudowane na skrzyżowaniu ul. Wojdyły z ul. Kasprowicza (DK47), umożliwiając płynny ruch w trzech kierunkach. Drugie rondo powstanie na skrzyżowaniu ul. Kasprowicza z ul. Ustup, poprawiając połączenie z Ustupem i Harendą oraz płynność ruchu w mieście.

Inwestycja obejmuje trzy przejścia dla pieszych oraz chodnik po północnej stronie DK47. Infrastruktura techniczna, zatoki autobusowe, oświetlenie i odwodnienie również zostaną dostosowane. Przetarg na budowę trwa, a wykonawca będzie miał rok na realizację, bez przerw zimowych.

Prace nad budową nowych rond ruszają jesienią

Miasto Zakopane przygotowało projekt budowy rond, a gmina uzyskała zezwolenie na inwestycję drogową. Prace mają rozpocząć się jesienią. Rondo na drodze krajowej w Spyrkówce będzie gotowe w drugim kwartale 2024 roku, ułatwiając komunikację i wyjazd autobusów.

Nowe ronda usprawnią wjazd i wyjazd z Zakopanego. Planowana jest modernizacja zakopianki na odcinku Nowy Targ – Zakopane, w tym dodatkowe pasy ruchu, rozbudowa skrzyżowań i chodników.

Budowa nowej drogi Rdzawka – Nowy Targ przebiega szybko, obejmując także budowę węzłów drogowych i obiektów inżynierskich. Zakończenie robót przewidziane jest na początek września 2024 roku. Całkowita wartość inwestycji wynosi 970 mln zł brutto.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

2 komentarze

Prace remontowe na autostradzie A4: Zmiany w ruchu drogowym (dziennikzachodni.pl)

Wyniki kulinarnego konkursu „Bitwa Regionów” w Swarożynie. Pierwsze miejsce zajęła „Kościerska Chata” (dziennikbaltycki.pl)