w

Prace na Starum Rynku w Poznaniu: nowa nawierzchnia i zmiany dla pieszych (gloswielkopolski.pl)

W połowie lipca rozpoczną się prace związane z układaniem nowej nawierzchni na Starym Rynku w Poznaniu. W ramach modernizacji, na płycie rynku zostanie ułożona kostka granitowa. Prace te wpłyną na organizację ruchu zarówno na rynku, jak i na pobliskich skrzyżowaniach ulic.

Poznańskie Inwestycje Miejskie poinformowały, że większość chodników wzdłuż kamienic na Starym Rynku jest już gotowa. W związku z tym, w nadchodzącym weekendzie nastąpią zmiany w organizacji ruchu. Piesi zostaną skierowani na chodniki, a na płycie rynku rozpoczną się prace związane z układaniem nowej nawierzchni. Wykonawca będzie przygotowywać podłoże do układania kostki granitowej, która zapewni równą i wygodną nawierzchnię dla użytkowników.

Podczas prac nawierzchniowych wykorzystany zostanie także materiał historyczny, tak jak wyselekcjonowane po demontażu kostki kamienne i granitowe płyty chodnikowe. Te elementy zostaną ponownie użyte w bloku śródrynkowym, z wyjątkiem Pasażu Kultury, gdzie zostanie zastosowana nowa nawierzchnia z płyt granitowych. 

Zmiany w ruchu na poznańskim rynku

Wraz z rozpoczęciem prac nawierzchniowych nastąpią zmiany w organizacji ruchu na Starym Rynku. Piesi nie będą już mogli korzystać z tymczasowych ciągów komunikacyjnych na placu budowy. Zamiast tego zostaną skierowani na nową nawierzchnię wykonaną z płyt granitowych. Restauratorzy zostali poproszeni o zawężenie stref restauracyjnych znajdujących się na traktach dla pieszych. 

Prace prowadzone są również na skrzyżowaniach ulic przylegających do Starego Rynku. Z tego powodu zamknięto skrzyżowanie ulic Wodnej i Klasztornej, natomiast otwarto skrzyżowanie ul. Woźnej i Klasztornej. Kolejne zmiany planowane są na poniedziałek, 17 lipca. Wtedy zamknięte zostanie skrzyżowanie ul. Szkolnej i Koziej. Zmiany te wynikają z konieczności wykonania prac związanych z infrastrukturą podziemną. Co więcej, 17 lipca planowane jest otwarcie skrzyżowania ulic Wrocławskiej i Koziej.

Na Starym Rynku prowadzone są również prace związane z infrastrukturą podziemną, takie jak montaż przyłączy elektrycznych do budynków, modernizacja fundamentów Ratusza oraz budowa sieci wodno-kanalizacyjnej.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Grupa przestępcza zatrzymana przez Straż Graniczną. Zabezpieczone narkotyki o wartości 3,2 mln zł (gs24.pl)

Nocna tragedia: Pożar we Wrocławiu pochłonął jedno życie (gazetawroclawska.pl)