w

Grupa przestępcza zatrzymana przez Straż Graniczną. Zabezpieczone narkotyki o wartości 3,2 mln zł (gs24.pl)

Grupa przestępcza zajmująca się handlem narkotykami została aresztowana przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Dwóch członków zatrzymano już wcześniej. Skonfiskowano też narkotyki o wartości 3,2 mln zł.

Sprawa ta wynika z działań Podlaskiego i Morskiego oddziału Straży Granicznej. W sierpniu ubiegłego roku, funkcjonariusze SG aresztowali dwóch Polaków ze Szczecina. U jednego z zatrzymanych znaleziono narkotyki i substancje psychotropowe o wartości 3,2 mln zł, które miały być wprowadzone na rynek. W mieszkaniu znaleziono także dużą sumę pieniędzy.

W wyniku dalszych działań, na początku lipca, aresztowano kolejnych sześć osób w wieku od 24 do 41 lat, w tym Polaków i mieszkańców Szczecina – poinformowała Krystyna Jakimik-Jarosz z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

Zabezpieczono mercedesa o wartości 100 tys. zł

Zatrzymani mężczyźni zajmowali się zakupem, dystrybucją i przechowywaniem narkotyków. Oskarżono ich o wprowadzanie do obrotu dużej ilości substancji odurzających i psychotropowych. Podczas przeszukania miejsc zamieszkania w województwie zachodniopomorskim funkcjonariusze SG skonfiskowali narkotyki oraz młynki do rozdrabniania marihuany. Zabezpieczono także mercedesa o wartości 100 tys. zł.

Czterech mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych, a jeden z nich usłyszał zarzuty związane z organizowaniem nielegalnego przekraczania granicy z Białorusi do Polski, a następnie do Niemiec dla co najmniej 24 cudzoziemców. Oskarżonym grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Wielkie otwarcie rozbudowanego minizoo: Nowe zwierzęta, atrakcje i obiekty (zielonagora.naszemiasto.pl)

Prace na Starum Rynku w Poznaniu: nowa nawierzchnia i zmiany dla pieszych (gloswielkopolski.pl)