w

Opóźnienie przebudowy ul. Kolumba w Szczecinie. Zakończenie prac w listopadzie jest już nieaktualne (gs24.pl)

Na placu budowy inwestycji, która kontrolowana jest przez Spółkę Tramwaje Szczecińskie, nie podano nowego terminu zakończenia prac.

Kacper Reszczyński, rzecznik prasowy spółki Tramwaje Szczecińskie, informuje, że pierwotny termin oddania inwestycji miał miejsce 6 listopada 2023 roku, ale aktualny termin oddania do użytkowania jest w trakcie procedowania.

Inwestycja obejmuje kompleksową przebudowę torowiska, jezdni, chodników i sieci trakcyjnej. Wykonawcą prac jest firma ZUE, która uczestniczy w torowej rewolucji w centrum Szczecina. Prace obejmują także ul. Kolumba oraz inne ulice, takie jak aleja Powstańców Wielkopolskich, ulice Chmielewskiego, Dworcową, Smolańską i pętlę Pomorzany.

Obecnie na ul. Kolumba, od Dworca PKP do nr 68, trwają prace nad nawierzchnią drogową i torową. Roboty sieciowe na tym odcinku są już zakończone, a wykonawca czeka na rozwiązanie projektowe dotyczące kolizji zlokalizowanej w korycie drogowym i torowym. Po jej usunięciu rozpoczną się prace nad konstrukcją drogową i torową od Dworca PKP do ul. Kolumba. Na odcinku od nr 68 w kierunku ul. Dąbrowskiego realizowane są przyłącza kanalizacyjne, a po ich zakończeniu rozpoczną się prace nad drogami i torami.

Na ul. Chmielewskiego, od Tamy Pomorzańskiej do ul. Chmielewskiego 21, zakończone zostały prace kanalizacyjne, wodociągowe, gazowe oraz teletechniczne. Obecnie wykonawca pracuje nad robotami drogowymi i planuje montaż słupów trakcyjnych oraz sieci elektroenergetycznych od strony gazowni. Pozostałe prace na ul. Chmielewskiego prowadzone są od ul. Klemensiewicza w kierunku ul. Chmielewskiego 21, obejmując przebudowę sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i gazowej.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

20 komentarzy

  1. Zdaję się nikogo to od początku nie dziwiło … rozbabrac i zostawić. Dzisiaj przy pętli na Pomorzanach jechałam- psa z kulawą nogą nie widać to dlaczego niby ktoś tam miałby pracować! I wydaje mi się, że to tylko bawi tzw. włodarzy miasta choć trzeba by ich nazwać może bardziej dosadnie

  2. Chodzi o ten plac na którym od 2 lat nic się nie dzieje? Przecież to prosta taktyka wziąć budowę, rozwalić i zostawić żeby mieć kontrakt xd osobiście uważam że, umowa z firmą powinna zostać zerwana i powinna zostać nałożona kara , ale zapewne ten kto co robi jest jakimś szwagrem polityka ze Szczecina czy coś i kolo się toczy

Poznańskie Jeżyce zamierzają zwiększyć ilość zieleni na ulicach. Jednak niektórzy mieszkańcy wolą nowe parkingi (gloswielkopolski.pl)

PiS ogłasza listę kandydatów do Sejmu. Politycy wyrażają swoją gotowość do osiągnięcia najlepszego wyniku (gazetalubuska.pl)