w

Poznańska prokuratura zatrzymała psią influencerkę za znęcanie się nad zwierzętami (vibez.pl)

Prokuratura w Poznaniu zatrzymała influencerkę Małgo, specjalizującą się w szkoleniu psów. Kobieta podejrzana jest o stosowanie przemocy wobec zwierząt. Jej sprawa toczy się od września 2023 roku.

Szkolenie psów wymaga cierpliwości i zrozumienia, zwłaszcza gdy czworonogi zaczynają reagować agresją. Behawioryści coraz częściej uważają teorię dominacji za błędną i zamiast tego nawołują do współpracy z psem – bez stosowania kar i wymuszania dyscypliny.

Sprawa Małgorzaty K., znanej pod pseudonimem Małgo, zaniepokoiła obrońców praw zwierząt. Z tego powodu w listopadzie policjanci dokonali nalotu na szkoły należące do Małgo, gdzie znaleziono 17 skrajnie zaniedbanych psów. Część z nich trafiła do schroniska, a część została odebrana przez właścicieli.

O sprawie zrobiło się głośno, gdy okazało się, że Małgo opiekowała się golden retrieverem Coffie, trzymając go w małej klatce. Pies miał na sobie kaganiec, który po zdjęciu spowodował obrażenia na jego pysku.

Prokuratura próbowała postawić Małgo zarzuty, ale influencerka notorycznie unikała spotkań z prawnikami. W rezultacie została aresztowana 28 marca. Grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Koleje Dolnośląskie planują włączyć magistralę towarową do ruchu pasażerskiego (investmap.pl)

Nowe fakty ws. wypadku z udziałem przedszkolaków i opiekunki w Nadleśnictwie Klęskowo (www.rmf24.pl)