w

Poznańska młodzież znalazła nową rozrywkę. Nastolatki jeżdżą na zderzakach tramwajów (wiadomosci.wp.pl)

Nastolatki w Poznaniu nie próżnują i po raz kolejny dają o sobie znać całej Polsce. Tym razem poznańska młodzież zdecydowała się na korzystanie z uroków niebezpiecznego trendu, w ramach którego jeździ na zderzakach tramwajów miejskich. Jest to poważne zagrożenie dla zdrowia i życia. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne ostrzega przed tragicznymi konsekwencjami takiej zabawy.

Nagrania w internecie ukazują młodzież z Poznania, która wskakuje na zderzaki tramwajów. Osoby te nie są w żaden sposób zabezpieczone, jednak to wcale im nie przeszkadza, żeby mogły tak podróżować po mieście. Nic więc dziwnego, że całej tej sytuacji przyjrzało się już MPK Poznań, które postanowiło podjąć odpowiednie działania w tej sprawie.

MPK Poznań, obserwując tę niebezpieczną modę na filmach w internecie, zaapelowało do młodych ludzi o rozsądek, nazywając taką jazdę „igraniem ze śmiercią”. Jak twierdzą przedstawiciele MPK, jazda na zewnątrz tramwaju jest bardzo niebezpieczna – grozi upadkiem na torowisko i potencjalną kolizją z innymi pojazdami. Może łatwo dojść do okropnej tragedii.

Ponadto MPK zaznacza, że motorniczemu trudno obserwować, co dzieje się na zderzaku. Z tego względu MPK zachęca pasażerów i mieszkańców do zgłaszania takich incydentów policji lub Centrali Nadzoru Ruchu.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Pościg za piratem drogowym w Świdnicy. Uderzył w radiowóz i kilka innych pojazdów (www.rmf24.pl)

Co trzeci uczeń w Szczecinie używa e-papierosów do łagodzenia stresu (www.rmf24.pl)