w

Pościg za piratem drogowym w Świdnicy. Uderzył w radiowóz i kilka innych pojazdów (www.rmf24.pl)

W Świdnicy na Dolnym Śląsku policjanci wszczęli pościg za kierowcą osobówki, który w trakcie brawurowej jazdy uszkodził cztery samochody. Mężczyzna najeżdżał na chodniki, sprawnie uciekając przed kontrolą drogową. W pewnym momencie doprowadził do kolizji z radiowozem i zaczął uciekać na piechotę.

Podczas rutynowej kontroli drogowej świdniccy policjanci zauważyli samochód osobowy marki Audi, który postanowili zatrzymać. Włączyli sygnały policyjne, dając kierowcy do zrozumienia, żeby ten zjechał na pobocze. Zamiast tego, kierowca zignorował sygnały mundurowych, przyspieszył i rzucił się do ucieczki. Policja wszczęła pościg.

Kierowca audi, nie zważając na konsekwencje, zaczął łamać przepisy drogowe, przekraczając prędkość i wjeżdżając na krawężniki. W trakcie jazdy ignorował też znaki drogowe. Ponadto, pościg dotarł do miejsca w Świdnicy, gdzie odbywała się manifestacja. A tam uciekinier uderzył w radiowóz, a przy okazji również w inne pojazdy, ponieważ próbował ominąć blokadę policyjną.

Po kolizji kierowca wyskoczył z pojazdu i zaczął uciekać pieszo. Chwilę potem został zatrzymany. Okazało się, że podejrzany to 26-letni mężczyzna, który obawiał się konsekwencji prawnych za złamanie zakazu sądowego. Wcześniej sąd nałożył na niego zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W związku ze swoim zachowaniem 26-latek usłyszał zarzuty dotyczące stwarzania niebezpieczeństwa w ruchu drogowym, prowadzenia samochodu pomimo zakazu, a także niezatrzymania się do kontroli. Kierowcy pobrano też krew do badań, a później umieszczono go w areszcie tymczasowym na trzy miesiące. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Donald Tusk wypowiedział się na temat wysłania polskich żołnierzy na Ukrainę (wiadomosci.wp.pl)

Poznańska młodzież znalazła nową rozrywkę. Nastolatki jeżdżą na zderzakach tramwajów (wiadomosci.wp.pl)