Poznańscy naukowcy z Politechniki Poznańskiej oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza zbierają właśnie chętnych do przeprowadzenia badań dotyczących diagnozowania Alzheimera. Ta ciężka i długotrwała choroba, jest często wykrywana zbyt późno by działać profilaktycznie. Dlatego specjaliści z dziedziny między innymi psychiatrii postanowili to zmienić. Teraz szukają chętnych do projektu badawczego.
Choroba Alzheimera to długotrwały proces, który rozwija się początkowo praktycznie bezobjawowo. Mówi się, że jest to tzw. Faza podnormalna choroby. To właśnie w tym okresie najtrudniej wykryć schorzenie. Jak mówią naukowcy z Poznania, szczerze wierzą, że lek na tę chorobę powstanie, jednak wówczas największym problemem będzie szybkie rozpoznanie choroby. Dlatego dołożyli wszelkich starań, by przyspieszyć diagnostykę i uczynić ja skuteczną, dla osób, które nie posiadają jeszcze żadnych objawów. Jednym z czynników stanowiących duże zagrożenie nabycia choroby, jest czynnik genetyczny. Dlatego właśnie osoby, które posiadają w rodzinie chorych, będą mogli przebadać się szybciej i przeciwdziałać chorobie.
Kto może wziąć udział w badaniach?
Do badań poszukiwane są osoby po 50. roku życia, które mają problem z pamięcią, oraz takie, które nie wykazują żadnych objawów, jednak mieli w rodzinie osoby, których dotknęły szybko rozwijające się choroby otępienne. Szybko rozwijające się to takie, które były już wykryte i zauważalne przed 65. rokiem życia. Udział w badaniach jest bezpłatny i w pełni anonimowy. Chęć do wzięcia udziału w projekcie można zgłosić za pośrednictwem maila [email protected].
Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!