w

6 lat pozbawienia wolności za zabójstwo 5-miesięcznego syna (gs24.pl)

Niespodziewanie niski wyrok padł w sądzie w Szczecinie. Matka zabiła swojego 5-miesięcznego synka. Odbyła już 2 lata w areszcie śledczym, co znaczy, że jeśli wyrok się uprawomocni, to za kilka miesięcy będzie mogła starać się o warunkowe opuszczenie zakładu karnego. Choć winna matka przyjęła wyrok spokojnie, to wiele osób uważa, że jest to zbyt łagodny wymiar kary. Sąd mówi tu jednak o okolicznościach łagodzących i powołuje się na niejawność procesu. 

Do tragicznego zdarzenia doszło w kamienicy przy ulicy Emilii Plater w Szczecinie. Patrycja C. była wówczas sama w mieszkaniu ze swoim 5-miesięcznym synkiem Oliwerem. Mały chłopiec chorował na zapalenie płuc, przez co głośno płakał. Matka położyła go na brzuszki i włożyła mu do ust pieluchę tetrową. Następnie chwyciła za kark i docisnęła główkę do poduszki. Chłopiec po chwili zamilkł już na wieki. W trakcie śledztwa ustalono, że matka nie tylko nie udzieliła pomocy dziecku, ale osobiście przyczyniła się do jego niewydolności oddechowej, co zakończyło się uduszeniem.

Okoliczności łagodzące

Sąd uznał przede wszystkim, że śmierć niemowlaka nie była czynnością intencjonalną, a raczej czynnością z zamiarem pośrednim. Co więcej, sąd zgodził się z biegłymi, że sprawczyni nie była wówczas poczytalna. Ponadto kobieta posiada już dwójkę dzieci, jednak trafiły one do innych rodzin z powodu nieudolności wychowawczej. Sama skazana była pod opieką OPS. Jak sami mówili, młoda matka była niedojrzała i nie udźwignęła trudów macierzyństwa, choć wszystko wskazywało na to, że „wychodziła już na prostą”.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Mentor

Opublikowane przez Spotterka

Lata członkostwaAutor wpisówTwórca wideoTwórca osadzeń

Dodaj komentarz

2 komentarze

Poznańscy naukowcy blisko przełomowego odkrycia (gloswielkopolski.pl)

Czy to ostatnia akcja Baby Szafing? (zielonagora.naszemiasto.pl)