w

Pożar samochodów na parkingu w Czerwieńsku (pow. zielonogórski) (gazetalubuska.pl)

W sobotę rano na parkingu w miejscowości Czerwieńsk w pewnym momencie wybuchł pożar, który rozprzestrzenił się na trzy samochody osobowe. Do akcji gaśniczej oddelegowano cztery zastępy straży pożarnej.

Jak podaje st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik prasowy lubuskiej PSP, do zdarzenia doszło 30 września około godziny 04:00 na jednym z parkingów w Czerwieńsku (pow. zielonogórski). Dyżurny przyjął zgłoszenie, że na parkingu zapaliły się samochody osobowe. W związku z sytuacją do zadania przydzielono cztery zastępy strażackie.

Po przyjeździe na miejsce strażacy dostrzegli dwa płonące samochody, a także fakt, że ogień zaczął się już rozprzestrzeniać na trzeci pojazd. Błyskawicznie przystąpiono do działań, dzięki czemu wszystkie trzy pojazdy zostały szybko ugaszone. Niestety, dwa z nich uległy całkowitemu zniszczeniu, a trzeci jest mocno uszkodzony – dodaje rzecznik lubuskiej PSP.

Na zakończenie st. kpt. Arkadiusz Kaniak dorzucił, że według właściciela jednego z pojazdów przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. Jak dodał, mężczyzna próbował sam poradzić sobie z ogniem, ale żywioł był zbyt silny.

Na miejscu zdarzenia pracowali biegli, ustalając przyczynę pożaru i wyjaśniając okoliczności zdarzenia. Na szczęście, w wyniku pożaru nikt nie ucierpiał.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Z Odry wydobyto fragment filara bramnego z przełomu XIX i XX wieku. Obiekt waży około 1,5 tony (gs24.pl)

Policja zatrzymała dwóch podejrzanych o napad na stację paliw w Lublinie (kurierlubelski.pl)