w

Poważny wypadek drogowy – DK 8 zablokowana (gazetawroclawska.pl)

Na drodze krajowej numer 8 doszło dziś nad ranem do poważnego wypadku. Zderzyły się cztery samochody, w tym doszło do zderzenia czołowego. Ze względu na wymiar wypadku, droga wciąż jest zablokowana i obowiązuje objazd przez ulicę Kościelną w Szczytnej. 

Całe zdarzenie miało miejsce na krajowej drodze numer 8 w miejscowości Szczytna. Około godziny 4.40 zderzyły się 4 samochody, w tym dwa czołowo. Choć okoliczności zdarzenia są wciąż wyjaśniane, to przypuszcza się, że głównym winnym tej sytuacji jest kierowca samochodu osobowego, który nieudolnie wyprzedzał przy ograniczonej widoczności. Poza nim w wypadku udział wzięła laweta, tir i samochód dostawczy. W wyniku wypadku 8 osób trafiło do szpitala w Polanicy-Zdroju, w tym dwóch z nich w stanie ciężkim. Wciąż wyjaśniane są szczegóły incydentu, a droga może być zablokowana jeszcze przez kilka godzin. Wynika to ze skali zderzenia, która naniosła wiele strat i uszkodzeń na nawierzchnie drogi.

Wyprzedzając na ślepo

Wyprzedzanie w słabej widoczności, nie jest niestety odosobnionym przypadkiem. Jak się okazuje kierowcy często w pośpiechu i swojej nierozważności, decydują się na tak nieodpowiedzialny ruch. Nie jest to jednak jedyna przyczyna wypadków drogowych. Równie często dochodzi też do wyprzedzania w miejscach niedozwolonych, czy prowadzenie pojazdu w stanie trzeźwości. Siadając jednak za kierownicę pojazdu, należy mieć poczucie odpowiedzialności zarówno za siebie, jak i innych uczestników ruchu.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Mentor

Opublikowane przez Spotterka

Lata członkostwaAutor wpisówTwórca wideoTwórca osadzeń

Dodaj komentarz

UFO nad Małopolską. Wierzysz? (gazetakrakowska.pl)

Malik Montana nie wystąpi na juwenaliach (gloswielkopolski.pl)