w

Poronin: Uroczyste Święto Policji w Tatrach. Zasłużone wyróżnienia i podziękowania (zakopane.naszemiasto.pl)

Obchody Święta Policji odbyły się w Poroninie, gdzie licznie zgromadzili się tatrzańscy policjanci, parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, zaproszeni goście oraz inspektor Rafał Leśniak, wiceszef małopolskich policjantów.

Święto Policji to szczególna okazja do uhonorowania policjantów za ich ofiarną służbę na rzecz społeczeństwa. Wręczono zasłużone awanse, wyróżnienia i podziękowania, doceniając pracowników, którzy znacząco przyczyniają się do sprawnego funkcjonowania formacji. Każdego roku w lipcu spotykają się w rocznicę powstania Policji Państwowej, powołanej do życia na mocy ustawy z 24 lipca 1919 r.

Tradycyjnie, obchody Święta Policji otworzyła uroczysta msza święta w kościele pw. Świętego Krzyża w Zakopanem. Złożono meldunek zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie, a na uroczystym apelu inspektor Rafał Leśniak oraz inspektor Piotr Dziekanowski wręczyli akty mianowania na wyższe stopnie policyjne 33 tatrzańskim policjantom. Wyróżniono także pracowników cywilnych za długoletnią i sumienną pracę.

Gorące słowa uznania i rozmowy związane z nowymi obiektami dla policji

Uroczystość zgromadziła parlamentarzystów, samorządowców, przedstawicieli służb mundurowych, organizacji współpracujących z policją oraz duchowieństwo. Wysłuchano ciepłych słów uznania za trudną służbę oraz deklaracji dalszej współpracy, włącznie z inwestycjami w nowe budynki dla policji.

Po apelu organizowano piknik, na którym publiczność miała okazję zapoznać się z policyjnym sprzętem i wyposażeniem używanym w codziennej służbie. Na miejscu był także policyjny pojazd opancerzony do zadań specjalnych – “TUR”. Wszyscy zainteresowani mogli dowiedzieć się o wymaganiach rekrutacyjnych do służby w policji. Obok stanowiska policyjnego pojawili się również funkcjonariusze Straży Granicznej, ratownicy TOPR-u oraz OSP Poronin.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Estakada Kwiatkowskiego w coraz gorszym stanie. Remont odkładany z powodu braku funduszy (dziennikbaltycki.pl)

GDDKiA ogłosiła przetarg na wyburzenie starych i postawienie nowych wiaduktów na ulicy Bohaterów Monte Cassino w Katowicach (dziennikzachodni.pl)