w

Estakada Kwiatkowskiego w coraz gorszym stanie. Remont odkładany z powodu braku funduszy (dziennikbaltycki.pl)

Estakada Kwiatkowskiego w Gdyni nie jest dzisiaj w najlepszej formie. Stan obiektu jest coraz gorszy, ale jak na razie nie występuje zagrożenie katastrofą budowlaną. Miasto może wykonywać tylko bieżące prace i remonty. Opozycyjni radni z Prawa i Sprawiedliwości podkreślają, że pilnie wymagają natychmiastowego remontu dźwigarów, które stanowią podporę pod jezdnią Estakady.

Estakada Kwiatkowskiego w Gdyni jest kosztownym obiektem, który wymaga wielu remontów. Codziennie korzysta z niej wiele mieszkańców oraz tiry podróżujące do i z Portu Gdynia. Częste nadmiernie obciążenie spowodowało konieczność częstych prac remontowych. Radni Prawa i Sprawiedliwości podkreślają pilną potrzebę naprawy dźwigarów głównych, stanowiących podporę jezdni.

Marek Dudziński, radny PiS, zaznacza, że Estakada Kwiatkowskiego to kluczowa arteria dla mieszkańców północnej Gdyni i gmin sąsiednich. Dokumenty wskazują na wątpliwy stan konstrukcji dźwigarów głównych, które pilnie wymagają remontu. Pomimo że nie występuje ryzyko katastrofy budowlanej, stan Estakady nie jest zadowalający. Z tego powodu wysunięto apel o szybkie przeprowadzenie remontu.

Gdyńscy urzędnicy potwierdzają pogorszenie stanu Estakady Kwiatkowskiego, ale zaprzeczają zagrożeniu katastrofą. Problem wynika głównie z braku alternatywnej drogi do portu, dużego ruchu i ograniczonej nośności. Obiekt wymaga gruntownego remontu, ale koszty sięgają nawet miliarda złotych.

Magdalena Wojtkiewicz z Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni stwierdza, że nie ma obecnie zagrożenia. Obiekt jest nadal użytkowany przy kontynuacji prac naprawczych. Koszt gruntownego remontu bez zwiększenia nośności wynosi około 100 mln złotych.

Co prawda, zwiększenie nośności w 2014 roku oszacowano na 360 mln złotych, ale obecnie koszt ten byłby znacznie wyższy. Miasto nie może sfinansować tak drogiej inwestycji bez zewnętrznego wsparcia. Estakada jest regularnie kontrolowana, a wkrótce przeprowadzone zostaną kolejne prace naprawcze.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

3 komentarze

PGE Polska Grupa Energetyczna wspiera Muzeum Narodowe w Gdańsku (dziennikbaltycki.pl)

Poronin: Uroczyste Święto Policji w Tatrach. Zasłużone wyróżnienia i podziękowania (zakopane.naszemiasto.pl)