w

GDDKiA ogłosiła przetarg na wyburzenie starych i postawienie nowych wiaduktów na ulicy Bohaterów Monte Cassino w Katowicach (dziennikzachodni.pl)

W Katowicach, przy wjeździe do miasta, znajdują się dwa wiadukty nad drogą ekspresową S86, biegnące ulicą Bohaterów Monte Cassino. Pochodzą one z lat 80. ubiegłego wieku i są teraz mocno wyeksploatowane. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach planuje zburzyć te wiadukty i w ich miejsce wybudować nowe. Ogłoszono właśnie przetarg na wykonawcę tej inwestycji.

Budowa wiaduktów na ulicy Bohaterów Monte Cassino i nad S86 wiąże się z dużymi utrudnieniami zarówno dla mieszkańców, jak i użytkowników drogi.

Prace nad budową nowych wiaduktów potrwają prawie dwa lata

GDDKiA ma plan, aby wyburzyć i zbudować jeden wiadukt, a następnie przystąpić do drugiego. Zakładają dwuetapową realizację, włączając remont sąsiadującej kładki technologicznej.

Nowe wiadukty będą miały 85 metrów długości i ponad 14 metrów szerokości. Prace potrwają 22 miesiące od podpisania umowy z wykonawcą, a oferty można składać do 18 sierpnia.

Cała inwestycja będzie finansowana z dostępnych środków Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad. W poprzednim roku przeprowadzono także remont nawierzchni na całej trasie S86 między Katowicami i Sosnowcem.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Poronin: Uroczyste Święto Policji w Tatrach. Zasłużone wyróżnienia i podziękowania (zakopane.naszemiasto.pl)

Odbył się pogrzeb 24-letniego Patryka P. Młody mężczyzna wraz z trzema pasażerami zginął w wypadku przy moście Dębnickim (gazetakrakowska.pl)