w

Policja zatrzymała mężczyznę ze znaczną ilością narkotyków, który dwa tygodnie wcześniej wyszedł z więzienia (dziennikbaltycki.pl)

W minioną środę funkcjonariusze policji zatrzymali mężczyznę, który dwa tygodnie wcześniej opuścił zakład karny. Podejrzany wpadł w ręce stróżów prawa, gdy czekał w zaroślach, prawdopodobnie czekając na swoich klientów. Ponadto, 29-latek miał ze sobą reklamówkę, w której znajdowały się środki odurzające i psychotropowe.

Do zdarzenia doszło 30 sierpnia w centrum Gdańska, gdzie 29-letni mężczyzna ukrywał się w krzakach z reklamówką zawierającą nielegalne substancje. Podejrzany przez cały czas obserwowany był przez funkcjonariuszy z wydziału do walki z przestępczością pseudokibiców komendy wojewódzkiej.

Z zabezpieczonych narkotyków można przygotować prawie 800 porcji

Jak relacjonuje mł. asp. Anna Banaszewska-Jaszczyk, rzecznik prasowa z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, 29-latek dopuścił się tego czynu zaledwie dwa tygodnie po wyjściu z więzienia, gdzie odsiadywał wyrok, który również związany był z narkotykami. Podczas aresztowania policjanci znaleźli przy nim środki odurzające i psychotropowe, z których można stworzyć prawie 800 porcji na czarnym rynku. Wartość skonfiskowanych substancji oszacowano na około 35 tys. zł.

Jak dodaje rzecznik prasowa, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego podejrzany usłyszał zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości nielegalnych substancji. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora, osadzając 29-latka w areszcie tymczasowym na okres trzech miesięcy. W ramach powrotu do przestępstwa grozi mu teraz do 15 lat pobytu za kratkami.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Koalicja Obywatelska rejestruje listy wyborcze na Pomorzu. Głównym celem jest zdobycie 6 mandatów (dziennikbaltycki.pl)

Pies-turysta Fredek ponownie na tatrzańskich szlakach. Tym razem widziano go w Dolinie Strążyskiej (zakopane.naszemiasto.pl)