w

Policja podsumowała wypadki na lubelskich drogach w 2023 r.: 11 zabitych i 144 rannych (kurierlubelski.pl)

Policja opublikowała raport dotyczący liczby ofiar śmiertelnych i rannych na lubelskich ulicach w ubiegłym roku. Jak podaje raport, w 2023 r. zanotowano znaczny wzrost w porównaniu z 2022 r., szczególnie na ulicach Jana Pawła II i Diamentowej.

W 2023 roku na ulicach Lublina zanotowano 137 wypadków drogowych, w których zginęło 11 osób, a 144 zostały ranne. Warto zaznaczyć, że Rada Miasta Lublin będzie omawiać ten raport na nadchodzącej sesji.

W porównaniu z rokiem 2022 liczba ofiar śmiertelnych, rannych oraz wypadków drogowych w stolicy Lubelszczyzny znacząco wzrosła. Do największej tragedii doszło na ulicy Jana Pawła II, gdzie życie straciło trzech nastolatków, a jedna osoba została ciężko ranna.

W 2023 roku najczęstszą przyczyną wypadków było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu oraz nieustąpienie pierwszeństwa pieszym na oznakowanych przejściach. Ponadto, raport zaznacza też, że największe ryzyko kolizji drogowych występuje we wtorki i środy. Podobnie jest także w pozostałe dni robocze. Z kolei najmniej wypadków jest w weekendy.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Zielona Góra zaprasza na Jarmark Wielkanocny „Kraszanka” w dniach 23-28 marca (gazetalubuska.pl)

Podatnicy płacą za fryzury prezydent Aleksandry Dulkiewicz (wbijamszpile.pl)