w

Podatnicy płacą za fryzury prezydent Aleksandry Dulkiewicz (wbijamszpile.pl)

W mediach społecznościowych pojawiły się doniesienia o wydatkach Urzędu Miasta Gdańska. Okazuje się, że urząd wydał pieniądze na usługi kosmetyczne i fryzjerskie dla prezydent Aleksandry Dulkiewicz. Ujawnione faktury pokazują, że miasto dwukrotnie pokryło koszty stylizacji fryzury – za 500 zł i za 600 zł.

Wydatki na fryzury związane były z oficjalnymi wystąpieniami publicznymi prezydent Dulkiewicz. Jednym z nich było spotkanie zarządu i rady Unii Metropolii Polskich w Poznaniu, a drugim nagrania przedstawiające nowe inicjatywy miasta.

Urząd tłumaczy, że przygotowanie do wystąpień telewizyjnych jest normą. Jednakże z reguły to stacje telewizyjne pokrywają koszty stylizacji, zatrudniając do tego własne zespoły charakteryzatorów.

Faktem jest, że ten przypadek podaje w wątpliwość zarządzanie środkami publicznymi, a także granice między wydatkami prywatnymi a obowiązkami urzędowymi.

Warto też dodać, iż w ostatnim oświadczeniu prezydent Dulkiewicz podkreśliła, że jej roczny zarobek na stanowisku prezydenta opiewa na 263 tys. zł.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Policja podsumowała wypadki na lubelskich drogach w 2023 r.: 11 zabitych i 144 rannych (kurierlubelski.pl)

20 marca rolnicy będą protestować w Malborku (dziennikbaltycki.pl)