w

Podsumowanie sezonu meleksowego. Darmowe „Delfinki” przewiozły dziesiątki tysięcy osób w Gdyni (dziennikbaltycki.pl)

Władze miejskie w Gdyni dokonały podsumowania sezonu meleksowego. W ciągu okresu letniego działały dwie linie meleksów: „Śródmiejski” oraz „Orłowski”, oferując darmowe przejazdy, z których skorzystały dziesiątki tysięcy osób.

Podczas sezonu letniego w Gdyni kursowały dwie linie meleksów: jedna w Orłowie, a druga w Śródmieściu. Te niewielkie pojazdy były dostępne dla pasażerów bez opłat. Linia orłowska od lat cieszy się popularnością wśród mieszkańców. Natomiast „Śródmiejski meleks” został uruchomiony po raz pierwszy w tym sezonie.

Obie „Delfinki” zyskały dużą popularność zarówno wśród turystów, jak i lokalnej społeczności, kursując głównie w najbardziej atrakcyjnych częściach miasta. Każdy meleks mógł przewieźć jednorazowo do 13 pasażerów, co świadczy o ogromnym sukcesie na podstawie tegorocznej frekwencji.

Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni podał statystyki końcowe z tegorocznego sezonu meleksowego. Linia orłowska przewiozła niemal 34 tysiące pasażerów, co stanowi wzrost o 9 tysięcy w porównaniu z rokiem 2021. Jednak to linia „Śródmiejski meleks” odniosła największy sukces, przewożąc prawie 37 tysięcy pasażerów. Tym samym stała się bardziej popularna niż „Orłowski meleks”. Dyrektor Zarządu Komunikacji Miejskiej w Gdyni, Hubert Kołodziejski, potwierdził, że było to efektywne rozwiązanie.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Nowoczesny patrolowiec zasila już szeregi Morskiego Oddziału Straży Granicznej (dziennikbaltycki.pl)

Mężczyźni ze srebrnego mercedesa zapraszali do samochodu 9-letniego chłopca. Nie jest to pierwszy taki przypadek (katowice24.info)