w

Mężczyźni ze srebrnego mercedesa zapraszali do samochodu 9-letniego chłopca. Nie jest to pierwszy taki przypadek (katowice24.info)

W niedzielę wieczorem na osiedlu w Bogucicach doszło do incydentu, w którym kilku mężczyzn próbowało nawiązać kontakt z 9-letnim chłopcem. Mężczyźni zaoferowali chłopcu pieniądze, jeśli wszędzie do ich srebrnego mercedesa. Samochód miał niemieckie numery rejestracyjne. Matka chłopca natychmiast zawiadomiła policję.

Podkom. Agnieszka Żyłka, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, potwierdziła otrzymanie zgłoszenia i poinformowała, że II Komisariat prowadzi już śledztwo w tej sprawie. Jak dodała rzecznik, chłopiec odmówił współpracy, niemniej jednak władze traktują sprawę bardzo poważnie.

O niepokojącym incydencie donosi również mieszkanka Brynowa

Warto zaznaczyć, że ten incydent nie jest jedynym tego rodzaju zgłoszeniem związanym ze srebrnym mercedesem, jakie wpłynęły w ostatnich dniach. W innym przypadku mieszkanka Brynowa zauważyła, że mężczyźni w samochodzie (prawdopodobnie marki mercedes, choć mieszkanka nie jest pewna marki) zaczęli się jej przyglądać podczas, gdy spacerowała z psem. Następnie zaczęli cofać w jej kierunku, co wywołało u niej niepokój. Uważała, że zamierzali ją porwać.

Policja jest świadoma tej sytuacji. Jednak funkcjonariusze nie mają pewności, że było to bezpośrednie zagrożenie porwaniem. Niemniej wszystkie takie zgłoszenia traktowane są bardzo poważnie.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Podsumowanie sezonu meleksowego. Darmowe „Delfinki” przewiozły dziesiątki tysięcy osób w Gdyni (dziennikbaltycki.pl)

Nadmierna obecność dzików na krakowskich Klinach Borkowskich budzi obawy mieszkańców (gazetakrakowska.pl)