w

Pobili bezdomnego, teraz staną przed sądem (dziennikbaltycki.pl)

Cała sytuacja miała miejsce w piątek 21 kwietnia. Pod galerią Bałtycką doszło do brutalnego pobicia bezdomnego i niepełnosprawnego mężczyzny. W pobiciu brało udział dwóch mężczyzn i jednak 16-letnia dziewczyna. Całość była przez nich nagrywana i umieszczona w sieci. Policja pochwyciła sprawców. Teraz staną oni przed sądem. 

Sytuacja była dynamiczna i szybka. Pod galerią Bałtycką w Gdańsku stał bezdomny i niepełnosprawny mężczyzna. Szybkim krokiem podeszło do niego trójka młodych ludzi i po krótkiej wymianie zdań, zaczęli go bić. Mężczyźni zadawali kolejne ciosy, a dziewczyna nagrywała wszystko swoim telefonem. Bezdomny mężczyzna trafił do szpitala, a trójkę sprawców szybko przechwyciła policja. Funkcjonariusze natychmiast ustalili, że sprawcami jest dwóch mężczyzn w wieku 21 i 22 lata oraz dziewczyna w wieku 16 lat. Znaleźli oprawców w jednym z pustostanów w Gdańsku. Mężczyźni od razu wylądowali w areszcie śledczym. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności za pobicie. Jeśli jednak okaże się, że pobity doznał urazu dłuższego, to kara może wynosić do 8 lat pozbawienia wolności. 16-latka została doprowadzona do izby dziecka. Jak się jednak okazało, była ona poszukiwana przez sąd rodzinny, który zarządził umieszczenie jej w zakładzie poprawczym.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Mentor

Opublikowane przez Spotterka

Lata członkostwaAutor wpisówTwórca wideoTwórca osadzeń

Dodaj komentarz

5 komentarzy

Lublin, jako Europejska Stolica Młodzieży (kurierlubelski.pl)

Rodzinne perypetie z kryminałem w tle (dziennikbaltycki.pl)