w

Po długich latach Zakopane wdraża przepisy o zapobieganiu przemocy w rodzinie (wiadomosci.onet.pl)

Zakopane stoi w obliczu historycznego momentu, ponieważ miasto wprowadziło lokalne przepisy dotyczące zapobiegania przemocy w rodzinie. Należy zaznaczyć, że Zakopane od 13 lat skutecznie unikało tego obowiązku. Jednak w momencie, gdy zamierzano rozpocząć realizację tego projektu, pojawiła się też druga propozycja, którą wysunęli radni Zjednoczonej Prawicy. Nie trzeba było długo czekać na reakcję opozycji.

Obrady zakopiańskich radnych, które odbyły się w ostatni piątek, stały się tematem dyskusji na szerszą skalę w Polsce. Powodem jest fakt, że region ma za sobą długą historię związaną z odmawianiem uchwalania lokalnych programów do przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Warto dodać, że jest to już jedenasta próba uchwalenia tych przepisów.

Przez lata radni zakopiańscy ignorowali wezwania wojewody, ministra i Rzecznika Praw Obywatelskich, argumentując, że przepisy naruszają prawa rodziców i umożliwiają odbieranie dzieci bez żadnych wyroków. Pomimo że radni za każdym razem stawiali na swoim, tym razem próba uchwalenia przepisów okazała się skuteczna. Aczkolwiek oprócz projektu przygotowanego przez dwie działaczki, pojawił się także projekt, który przedstawiła Zjednoczona Prawica.

Ponadto, obrady swoją obecnością zaszczyciła także wiceminister rodziny i polityki społecznej z PiS. Jej obecność szybko wywołała kontrowersje, a radni opozycyjni zaczęli pytać o powód jej nagłej wizyty, zwłaszcza że od 10 lat mieszkańcy nie mogli doprosić się o zmiany w tych przepisach.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Pościg policyjny ulicami Gdyni. Mundurowi strzelili w oponę, żeby unieruchomić pojazd (tvn24.pl)

Anna Mucha odwiedziła Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach (dziennikzachodni.pl)