w

76-latek spędził trzy dni w Tatrach Słowackich. Nabawił się hipotermii, odmrożeń i zaburzeń świadomości (zakopane.naszemiasto.pl)

Niebezpieczna sytuacja miała miejsce w zaśnieżonych Tatrach Słowackich, po których przez trzy dni błąkał się 76-letni turysta. Mężczyzna stracił kontakt z cywilizacją, w związku z czym do akcji przystąpili ratownicy. W rezultacie udało się odnaleźć seniora, który był w stanie hipotermii, a do tego cierpiał z powodu odmrożeń.

Starszy mężczyzna ze Słowacji wybrał się w sobotę na wspinaczkę na Baraniec po słowackiej stronie Tatr Zachodnich. Kontakt z seniorem urwał się po trzech dniach. W związku z tym, że jego żona nie mogła nawiązać z nim żadnego kontaktu, postanowiła zgłosić sprawę słowackim ratownikom.

Ratownicy błyskawicznie ruszyli na pomoc mężczyźnie, organizując sprawną akcję ratunkową. Z powodu złej pogody śmigłowiec nie mógł dotrzeć na miejsce, w związku z czym ratownicy udali się na szczyt na piechotę. Na miejscu znaleźli 76-latka w silnym stanie wychłodzenia – cierpiał na hipotermię drugiego stopnia, a temperatura jego ciała wynosiła tylko 30,2 stopnia Celsjusza. Ponadto, senior cierpiał z powodu zaburzeń świadomości i odmrożeń.

76-latek najpierw otrzymał niezbędną pomoc od ratowników, a następnie został przetransportowany do Doliny Żarskiej. Ratownicy donieśli, że stan pacjenta poprawił się w trakcie transportu. W akcji uczestniczyło dziewięciu ratowników górskich, psy ratownicze i drony.

Warunki w Tatrach są trudne i niebezpieczne, z dużą ilością śniegu i zagrożeniem lawinowym drugiego stopnia. Poruszanie się wymaga doświadczenia, oceny zagrożenia oraz odpowiedniego sprzętu. Niżej położone szlaki mogą być śliskie z oblodzeniami. Tatrzański Park Narodowy ostrzega przed trudnościami i potrzebą dostosowania się do warunków górskich.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Platforma Obywatelska i Koalicja Ruchów Miejskich wystawią wspólnego kandydata na prezydenta Gdyni (dziennikbaltycki.pl)

Katowice instalują dodatkowe fotopułapki, aby ograniczyć notoryczne zaśmiecanie (www.portal.katowice.pl)