w

Jedynki PiS na Pomorzu: Jak prezentują się kandydaci do Sejmu i Senatu? (dziennikbaltycki.pl)

Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło swoje listy wyborcze, na których znajdują się głównie znane nazwiska długoletnich działaczy partii, w tym ministrów, doświadczonych posłów i rzecznika rządu. Wskazano również „jedynki” w pomorskich okręgach: poseł Kacper Płażyński w okręgu gdańskim i rzecznik rządu Piotr Müller w okręgu gdyńsko-słupskim.

PiS wybrało polityków, którzy osiągnęli dobre wyniki w poprzednich wyborach lub aktywnie pracowali nad kluczowymi kwestiami dla Polski. Decyzja ta ma pokazać ich sukcesy w kampanii wyborczej. Partia również postawiła na młodszych i przyszłościowych polityków, aby uniknąć tradycyjnego konfliktu między PO a PiS.

Niektórzy zauważyli, że na pierwszym miejscu na liście Piotr Müller wyprzedził ministra Marcina Horałę, co sugeruje wpływ premiera Morawieckiego. Jednak mimo zmiany pokoleniowej lider PiS na Pomorzu nadal jest postrzegany jako silny i konkurencyjny wobec Platformy Obywatelskiej.

Warto zauważyć, że wyborcy mają możliwość wyboru innych kandydatów niż „jedynki” na liście, a kontakt z wyborcami i realizacja obietnic są równie ważne jak zajmowana na liście pozycja.

Lista PiS uważana jest za silną, a kandydaci są rozpoznawalni i aktywni. Politycy PO krytykują PiS, jednak nie tworzą własnych propozycji. PiS stawia na młodych liderów, którzy aspirują do roli przywódców i nie chcą być kojarzeni z tradycyjnym sporem między partiami.

Ostateczne emocje związane z kandydaturami mogą jeszcze się pojawić, ale termin rejestracji kandydatów upływa dzisiaj. Ogólnie rzecz biorąc, PiS dokonało strategicznych wyborów, aby przyciągnąć wyborców na Pomorzu.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

4 komentarze

Ewa Wachowicz i Sławomir Kowalewski są już małżeństwem! Ceremonię zaślubin w Krakowie utrzymywano w tajemnicy (gazetakrakowska.pl)

Piotr Müller i Kacper Płażyński na czele listy wyborczej PiS do Sejmu na Pomorzu (dziennikbaltycki.pl)