w

Park Centralny w Gdyni jest już dostępny dla mieszkańców: Podziemny parking, fontanna i lodowisko (www.whitemad.pl)

Park Centralny w Gdyni przeszedł trzyetapową budowę i jest już dostępny dla mieszkańców. Zlokalizowany w centrum Gdyni, ten atrakcyjny teren wykazuje potencjał, aby stać się zieloną wizytówką miasta.

Projekt inwestycji podzielony był na etapy. Dzięki temu park nie służy już tylko jako miejsce na relaksujące spacery. Obiekt udostępnia również podziemny parking na 270 samochodów.

Park nazywany jest „zielonymi płucami Gdyni” i jest jednym z największych projektów realizowanych w ostatnich latach. Mieszkańcy czekali sześć lat na ukończenie projektu, który początkowo zakładał centrum handlowe, siedzibę urzędu miasta i rynek. Jednak ostatecznie zdecydowano się na park — pomysł, który narodził się podczas konsultacji z mieszkańcami.

Podczas prac budowlanych przygotowano także sadzawkę, która latem będzie pełnić funkcję chłodzenia otoczenia, a zimą przekształci się w lodowisko miejskie. Warto dodać, że podczas prac powstała również nowa fontanna. W ramach projektu posadzono także tysiące drzew i krzewów, w tym platany, olchy, wierzby, wiśnie, sosny i jarzębiny. A do tego dodano różne krzewy i rośliny cebulowe, tworząc przyjazny obszar zielony.

Natomiast podziemny parking poprawi estetykę w centrum miasta, ponieważ wiele samochodów nie będzie parkować na poboczach i chodnikach.

Za realizację trzeciego etapu inwestycji, który kosztował 63,4 miliona złotych, odpowiedzialna była Firma Budimex.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Dwóch nastolatków z Ukrainy pobitych przez Polaków. Policja dokonała już zatrzymań w tej sprawie (kronika24.pl)

Joanna Przetakiewicz przyleciała helikopterem do Karpacza, żeby porozmawiać o modzie ekologicznej (dorzeczy.pl)