w

Dwóch nastolatków z Ukrainy pobitych przez Polaków. Policja dokonała już zatrzymań w tej sprawie (kronika24.pl)

Policja w Gdańsku Śródmieście zatrzymała 26-letnią kobietę, która bez powodu zaatakowała 16-latkę i uszkodziła jej telefon. Kiedy kolega 16-latki próbował jej obronić, został pobity przez dwóch mężczyzn, którzy zniszczyli jego okulary i saszetkę z telefonem.

Pierwszy sprawca został zatrzymany w środę, a drugi w czwartek wieczorem. Oboje usłyszeli zarzuty o charakterze chuligańskim, co może wpłynąć na wysokość kary. Prokurator nałożył na nich zakazy zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi oraz świadkami.

Sytuacja zdarzyła się 4 września przy ul. Nowotnej, kiedy nieznana kobieta zaatakowała 16-latkę i uszkodziła jej telefon. 16-letni kolega próbował pomóc dziewczynie, ale został zaatakowany przez dwóch mężczyzn, którzy go pobili, a także zniszczyli okulary oraz saszetkę z telefonem. Nastolatki są obywatelami Ukrainy. Przesłuchano świadków, a 26-letnia kobieta została zatrzymana w stanie nietrzeźwości.

26-latka usłyszała zarzuty za spowodowanie średniego uszczerbku na zdrowiu 16-latki i zniszczenie telefonu. Z kolei 28-latek usłyszał zarzuty za pobicie 16-latka i zniszczenie jego mienia. Oboje znajdują się pod policyjnym dozorem.

Przestępstwa, jakich dopuścili się podejrzani, mają charakter chuligański, co może wpłynąć na surowość kary. Za spowodowanie średniego uszczerbku na zdrowiu grozi do 5 lat więzienia, podobnie jak za uszkodzenie mienia. Ponadto nie wygląda na to, żeby incydent ten miał podłoże narodowościowe.

Osoby posiadające dodatkowe informacje powinny zgłaszać je na komendzie policji na Śródmieściu.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

6 komentarzy

  1. Wkurwiające są takie posty. Zobaczcie jebani frajerzy jak się oni zachowują wobec Polaków. Sam byłem świadkiem skandalicznego zachowania mężczyzny z Ukrainy w sobotę. Gdybym był sam, bez syna to już by leżał na glebie z piącha zainstalowana na twarzy. Jak tak lubicie obcych to proponuję wypierdalać z Polski na Ukrainę.

Modernizacja stacji w Oświęcimiu i drugiej linii kolejowej Kraków-Skawina-Oświęcim (gazetakrakowska.pl)

Park Centralny w Gdyni jest już dostępny dla mieszkańców: Podziemny parking, fontanna i lodowisko (www.whitemad.pl)