w

Pałeczka ropy błękitnej w Katowicach. Zamknięto trzy wodne obiekty (dziennikzachodni.pl)

Z powodu obecności pałeczki ropy błękitnej, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Katowicach postanowił zamknąć na kilka dni dwa wodne place zabaw oraz kąpielisko w mieście. Baseny zostaną poddane dodatkowej dezynfekcji.

Obecnie gorący klimat sprawia, że wielu z nas pragnie spędzać czas nad wodą, gdzie można się zrelaksować i schłodzić. Niestety, z powodu zamknięcia, mieszkańcy Katowic nie będą mieli możliwości korzystania z tych obiektów.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji regularnie przeprowadza badania jakości wody w swoich basenach. W ostatnich próbkach pobranych z Ośrodka Wypoczynkowo Rekreacyjnego Rolna, Wodnego Placu Zabaw przy ulicy Puławskiego i Wodnego Placu Zabaw przy ulicy Biedronek wykryto niepożądane bakterie, a mianowicie pałeczkę ropy błękitnej.

W związku z zaistniałą sytuacją ośrodek podjął decyzję o zamknięciu tych obiektów na kilka najbliższych dni, aby przeprowadzić dodatkową dezynfekcję.

Objawy zakażenia pałeczką ropy błękitnej i sposoby leczenia

Pałeczka ropy błękitnej to bakteria, która najczęściej występuje w środowisku szpitalnym, ale można ją spotkać również w wodzie i glebie. Jest ona drobnoustrojem oportunistycznym, co oznacza, że wywołuje chorobę jedynie w przypadku osłabienia odporności i rzadko atakuje zdrowe osoby.

Zakażenie pałeczką ropy błękitnej może prowadzić do infekcji układu oddechowego, zapalenia wsierdzia, zakażenia układu nerwowego, przewodu pokarmowego, oka oraz ucha. W przypadku zakażenia bakterią należy natychmiast udać się do lekarza. Leczenie zakażenia pałeczką ropy błękitnej polega na stosowaniu skojarzonej terapii antybiotykowej, zazwyczaj opartej na dwóch rodzajach antybiotyków.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

5 komentarzy

Korki na tatrzańskich szlakach. Zatory na trasach wysokogórskich (zakopane.naszemiasto.pl)

Na zamku Tenczyn ruszają kolejne prace konserwatorskie (gazetakrakowska.pl)