w

Oszust udający funkcjonariusza zatrzymany przez prawdziwego policjanta po służbie (gs24.pl)

Prokuratura w Goleniowie zakończyła dochodzenie w sprawie oszusta, który udawał policjanta. Mężczyzna został zatrzymany w ubiegłym roku przez prawdziwego funkcjonariusza, który był po służbie. Policjant schwytał go na gorącym uczynku, gdy ten wychodził z domu pokrzywdzonej.

Prokuratura Rejonowa w Goleniowie zakończyła śledztwo w sprawie mężczyzny podającego się za funkcjonariusza policji. Podejrzany odpowie teraz za działalność w zorganizowanej grupie przestępczej i pięć oszustw metodą „na policjanta”.

Mężczyzna został ujęty 1 czerwca 2023 r. Dostrzegł go mundurowy po służbie w Orzechowie, który zauważył jego dziwne zachowanie. Zainteresował się tym, że mężczyzna chodzi od posesji do posesji i się rozgląda. Policjant wezwał patrol, który znalazł przy nim telefony komórkowe i sporo gotówki. Okazało się, że przed chwilą opuścił dom oszukanej kobiety.

W dniu zatrzymania do pokrzywdzonej zadzwoniła kobieta podająca się za policjantkę, informując o wypadku syna i żądając pieniędzy w celu wpłacenia kaucji. Pokrzywdzona zgodziła się na wpłatę, w związku z czym otrzymała zapewnienie, że po gotówkę zgłosi się policjant.

Kiedy fałszywy mundurowy odebrał pieniądze, natknął się na prawdziwego policjanta po służbie. Oszust został zatrzymany, a cała suma pieniędzy wróciła do mieszkanki Orzechowa.

Sąd tymczasowo aresztował podejrzanego. Okazało się, że zatrzymany jest powiązany z innymi oszustwami na terenie kilku miast. Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów. Może trafić do więzienia nawet na 8 lat.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Nowe centrum w Poznaniu zajmie się obsługą techniczną Abramsów (www.rmf24.pl)

Policjanci zatrzymali dilera w Zielonej Górze. Skonfiskowali różne narkotyki i leki na receptę (zielonagora.naszemiasto.pl)