w

Nowe centrum w Poznaniu zajmie się obsługą techniczną Abramsów (www.rmf24.pl)

Ambasador USA w Polsce, Mark Brzezinski, wyraził dumę ze współpracy z polską branżą w zakresie zwiększenia bezpieczeństwa. Jego wypowiedź ma związek z Regionalnym Centrum Kompetencyjnym czołgów Abrams, które zostało otwarte we wtorek w Wojskowych Zakładach Motoryzacyjnych S.A. w Poznaniu. Centrum będzie serwisować i remontować słynne czołgi amerykańskie.

Plany Centrum obejmują utrzymanie floty czołgów Abrams dla Sił Zbrojnych RP oraz wsparcie dla wojsk USA Army operujących na czołgach Abrams w Polsce i innych krajach Europy. Wiceminister aktywów państwowych, Marcin Kulasek, oznajmił, że Centrum ma także istotne znaczenie dla innych europejskich państw wyposażonych w czołgi Abrams.

Ambasador Mark Brzezinski uczestniczył w uroczystym otwarciu, wskazując na znaczenie Centrum dla współpracy między państwami. Jego zdaniem jest to doskonały przykład efektywnej współpracy i kolejny znaczący krok dla wspólnej obrony NATO.

Brzezinski wspomniał też o przemianach, jakie zaszły w Polsce od czasu przystąpienia do NATO, twierdząc, że dzięki temu wzrosła stabilność Polski, pomimo wojny na Ukrainie. Ponadto, zaapelował o jedność w ramach NATO i kontynuowanie wsparcia dla Ukrainy w celu zachowania wolności.

Wiceprezes koncernu GDLS podkreślił, że koncentracja czołgów Abrams w regionie będzie największa na świecie, obejmując flotę polską, amerykańską, ukraińską i rumuńską. Co więcej, przypomniał też o umowach na dostawę czołgów Abrams dla Wojska Polskiego, której plany zakładają dostawy sprzętu do końca 2026 roku.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

W przejściu podziemnym pod al. Jana Pawła II biega bóbr! Ostatnio odprowadzał wrocławiankę do pracy (gazetawroclawska.pl)

Oszust udający funkcjonariusza zatrzymany przez prawdziwego policjanta po służbie (gs24.pl)