w

ORP „Sokół” przybył już do centrum Gdyni, gdzie zostanie wyciągnięty z wody (dziennikbaltycki.pl)

Aktualnie trwa operacja transportowa do centrum Gdyni z PGZ Stoczni Wojennej na Oksywiu. Działania mają na celu wyciągnięcie na ląd okrętu „Sokół”, gdzie będzie pełnić funkcję eksponatu muzealnego. ORP „Sokół” dotarł już na Nabrzeże Pomorskie, a następnym krokiem będzie wyciągnięcie go z wody.

Dnia 17 listopada, po remoncie, jakiego doświadczył w PGZ Stoczni Wojennej, ORP „Sokół” wyruszył w podróż do Śródmieścia. Okręt ma już przygotowane miejsce przy Nabrzeżu Pomorskim, skąd odprawiono okręt „Błyskawica”, który na czas operacji został przeniesiony do Portu Wojennego.

Zastępca dyrektora Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni poinformował, że dzisiaj rozpocznie się wyciąganie „Sokoła” na nabrzeże. Okręt zostanie ustawiony na paletach i przeniesiony na platformy z kołami. Planowany transport na wystawę plenerową rozpocznie się w środę, ale na razie nie wiadomo, o której godzinie.

Transport „Sokoła” będzie widowiskowym wydarzeniem, ponieważ okręt będzie transportowany ulicami miasta – prosto na wystawę plenerową Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni. Początkowo będzie można podziwiać „Sokoła” tylko z zewnątrz. Powodem jest fakt, że w środku zostaną przeprowadzone prace remontowe, które potrwają jakieś pół roku. Wnętrze okrętu powinno być dostępne dla zwiedzających w okresie maj / czerwiec.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Zakończyła się operacja rozbrajania min z okresu II wojny światowej pod dowództwem Marynarki Wojennej RP (dziennikbaltycki.pl)

Akcje ratunkowe polskich i słowackich ratowników w Tatrach w trudnych warunkach pogodowych (zakopane.naszemiasto.pl)