w

Katowice dążą do rozszerzenia płatnego parkowania i likwidacji miejsc parkingowych (dziennikzachodni.pl)

Miasto Katowice planuje rozszerzenie strefy płatnego parkowania oraz podwyżki opłat. Jednakże wprowadzenie tych zmian wymaga dostosowania oznakowania i organizacji ruchu do obowiązujących przepisów. Niestety w procesie implementacji tych zmian wystąpiły pewne problemy.

Okazuje się, że po wprowadzeniu nowych oznakowań, które miały przynieść dochody z parkowania, Katowice muszą dostosować istniejące miejsca parkingowe do przepisów i paradoksalnie, niektóre z nich muszą zostać zlikwidowane. Mimo to miasto nie rezygnuje z tego pomysłu i próbuje zmienić przepisy w ruchu drogowym. W związku z tym prezydent Marcin Krupa wystosował w tej sprawie list do premiera Mateusza Morawieckiego.

W ostatnim kwartale 2023 roku w Katowicach pojawi się 250 nowych parkomatów. Zmiany te wiążą się z podwyżkami opłat za parkowanie oraz wprowadzeniem „łagodnych” abonamentów dla mieszkańców miasta. Wszystko to jest związane z polityką transportową, która skupia się na zrównoważonym transporcie. Kierowcy mają zostawiać swoje samochody w centrach przesiadkowych i korzystać z komunikacji miejskiej, aby uniknąć pozostawiania samochodów w centrum miasta.

Katowice chcą wprowadzić poprawki w przepisach ruchu drogowego

Rozszerzenie strefy płatnego parkowania i likwidacja miejsc parkingowych w Katowicach wiąże się z koniecznością dostosowania istniejących miejsc do przepisów. Wiceprezydent Bogumił Sobula zapewnia, że jest to konieczne do prowadzenia strefy płatnego parkowania. Jednakże niektóre zmiany w oznakowaniu i organizacji ruchu są spowodowane przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa pieszych. Miasto postawiło metalowe słupy na niektórych miejscach parkingowych, aby zabezpieczyć te obszary.

Artykuł 49 Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym stanowi, że na 10 metrów przed skrzyżowaniem i przejściem dla pieszych nie można parkować samochodów. Katowice, znajdujące się w strefie Tempo 30, chcą wprowadzić pewne odstępstwa od tej reguły, jeśli miejsca postojowe będą znajdować się poza jezdnią. Prezydent Marcin Krupa napisał list do premiera, sugerując wprowadzenie zmian w przepisach, które umożliwiłyby łagodniejsze oznakowanie w obszarach uspokojonego ruchu.

Mieszkańcy Katowic obawiają się, że brak miejsc parkingowych będzie dla nich problemem. W celu złagodzenia tego problemu miasto wprowadziło „łagodny abonament” dla mieszkańców, który umożliwi parkowanie w strefach płatnego parkowania. Opłaty abonamentowe będą można płacić miesięcznie lub kwartalnie. Mieszkańcy, którzy nie mieszkają w strefie, również będą mieli możliwość wykupienia abonamentów. Miasto próbuje wprowadzić zmiany w prawie w celu znalezienia rozwiązania dla tego problemu.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Na ulice Poznania wyjedzie samochód skanujący (gloswielkopolski.pl)

Okradli siedmioro seniorów. Teraz odpowiedzą przed sądem (gs24.pl)