w

Ogromna budowa rozpoczęta na granicy Poznania coraz bliżej końca! (gloswielkopolski.pl)

Na styku Poznania i Plewisk jest budowany duży węzeł komunikacyjny. Po zakończeniu prac związanych z wiaduktami kolejowymi, rozpoczęto prace drogowe. Prace przebiegały na tle dobrze, że od wczoraj (29 czerwca) kierowcy mają możliwość korzystania z nowej nawierzchni na skrzyżowaniu ulic Piwoniowej i Grunwaldzkiej.

Budowa węzła przesiadkowego z bezkolizyjnym przejazdem pod torami kolejowymi rozpoczęła się w marcu 2022 roku. Od początku prac minęło już więc sporo czasu, ale najważniejsze, że wszystko zbliża się do szczęśliwego końca. Ostatnio rozpoczęto układanie nawierzchni jezdni na odpowiednich odcinkach. Wykonawca prowadzi również prace pod wiaduktami, tworząc jezdnie dla samochodów oraz obszary dla pieszych i rowerzystów. Prace nawierzchniowe obejmują również pętlę autobusową, gdzie powstaje budynek poczekalni. Postępują także prace na ul. Grunwaldzkiej, ul. Wołczyńskiej, ul. Kminkowej i ul. Szałwiowej. Krawężniki zostały już ułożone w tunelu od strony Plewisk, a mury oporowe zamontowane przy ul. Wołczyńskiej. Trwają także prace związane z budową infrastruktury wodociągowej, kanalizacji deszczowej i montażem oświetlenia.

Część prac została już ukończona, a od czwartku, 29 czerwca, kierowcy mogą ponownie korzystać ze skrzyżowania ul. Piwoniowej i Grunwaldzkiej. Niemniej jednak, nadal obowiązują zmiany na ul. Piwoniowej na odcinku od ul. Szarotkowej do ul. Grunwaldzkiej, gdzie obowiązuje ruch jednokierunkowy. Tym samym wszyscy kierowcy zobowiązani są do zachowania szczególnej ostrożności.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

2 komentarze

Dyrektor wrocławskiej szkoły postanowiła zasłonić pamiątkową tablicę ku czci Armii Krajowej. Kombatanci chcą wyjaśnień! (gazetawroclawska.pl)

Otwarcie tunelu w Świnoujściu! (gs24.pl)