w

Odwołano spotkanie Sławomira Mentzena i Krzysztofa Bosaka w Poznaniu. Nowa Nadzieja „szerzy ksenofobię i seksizm” (gloswielkopolski.pl)

Sławomir Mentzen i Krzysztof Bosak zrezygnowali z występu we wrześniu w Poznaniu. Planowane spotkanie liderów Nowej Nadziei na terenie MTP zostało odwołane. Przeszło 2200 osób poparło petycję Fundacji Varia Posnania oraz posłów Franciszka Sterczewskiego i Katarzyny Kretkowskiej, skierowaną do Zarządu Grupy MTP, wzywającą do unieważnienia wystąpienia polityków. Spotkanie miało się odbyć 15 września.

Autorzy petycji podkreślili w liście skierowanym do Zarządu Grupy Międzynarodowe Targi Poznańskie, że od długich lat stanowi dumę miasta. Natomiast historia to miejsce dla ważnych wydarzeń i integrujących społeczność inicjatyw. Warto zaznaczyć, że wydarzenie Nowej Nadziei miało się odbyć w Sali Ziemi.

Autorzy petycji wyrażają przekonanie, że partia Nowa Nadzieja głosi niechęć wobec innych ludzi, szerzy ksenofobię, homofobię i seksizm. Sławomir Mentzen oraz Krzysztof Bosak słyną z kontrowersyjnych wypowiedzi sprzecznych z prawami człowieka. Program partii stoi w opozycji do idei prawa szanującego każdego człowieka.

Poznań już dwukrotnie zablokował wystąpienia Sławomira Mentzena

Autorzy petycji oraz posłowie podkreślają, że miasto Poznań dwukrotnie już zablokowało wystąpienia Sławomira Mentzena, demonstrując brak tolerancji dla nienawiści i populistycznej retoryki. Konfederacja otwarcie wyraża wrogość wobec społeczności ukraińskiej, co stoi w sprzeczności z działaniami MTP na rzecz uchodźców z Ukrainy.

Mimo że dochód z wynajmu Sali Ziemi miał wesprzeć program in vitro, podpisujący petycję uważają, że lepszą decyzją jest odwołanie współpracy z Nową Nadzieją. Prezes Fundacji Varia Posnania, Kacper Nowicki, potwierdził, że Zarząd MTP zaakceptował odwołanie planowanego wydarzenia na 15 września. Decyzja ta podkreśla, że jest to miejsce o dużym znaczeniu symbolicznym dla społeczności miasta i nie będzie tolerować ekstremistycznych poglądów.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Budowa zielonego skweru w centrum Wrocławia. Zniknie dotychczasowy parking (gazetawroclawska.pl)

Mieszkańcy Szczecina żądają przystanku na Bramie Portowej dla autobusu linii 75 (gs24.pl)