w

Mieszkańcy Szczecina żądają przystanku na Bramie Portowej dla autobusu linii 75 (gs24.pl)

Mieszkańcy Szczecina domagają się, aby miasto stworzyło przystanek autobusowy dla linii 75 na Bramie Portowej. Niestety Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego jest innego zdania i uważa pomysł za niewykonalny. Żądania mieszkańców związane są z autobusem linii 75, który kursuje z Dworca Głównego w kierunku Osiedla Zawadzkiego, ale nie zatrzymuje się na przystanku tramwajowym przy Bramie Portowej.

Kacper Reszczyński, specjalista ds. komunikacji i skarg w ZDiTM, stwierdził, że obecnie nie ma możliwości, żeby autobus zatrzymywał się na tym przystanku. Powodem są ograniczenia organizacyjne ruchu. Reszczyński wskazuje również, że taka opcja może być dostępna po zakończeniu przebudowy placu Zwycięstwa, kiedy autobusy będą mogły korzystać z torowiska. Jednak konkretny termin wykonania zależy od firmy Szczecińskie Inwestycje Miejskie.

Pasażerowie autobusu nie kryją niezadowolenia

Wbrew informacjom ZDiTM autobus linii 75 od dłuższego czasu porusza się po torach tramwajowych (linii 7 i 8), ale nie zatrzymuje się na przystanku, co uniemożliwia pasażerom wejście do autobusu. W tym samym czasie inne linie autobusowe, takie jak B, C oraz 522, 531 i 532, zatrzymują się na tym przystanku i przyjmują pasażerów.

Pasażerowie linii 75 narzekają, że autobus jedynie przejeżdża. Wyjaśniają, że w trakcie obecnej przebudowy placu Zwycięstwa taki przystanek byłby niezwykle przydatny. Powodem jest fakt, że ze względu na remont przystanek w rejonie Medicusa przeniesiono za skrzyżowanie ul. św. Wojciecha. Pasażerowie argumentują również, że w przeciwnym kierunku, czyli w podróży z Osiedla Zawadzkiego, autobus ten zalicza przystanek na Bramie Portowej.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Odwołano spotkanie Sławomira Mentzena i Krzysztofa Bosaka w Poznaniu. Nowa Nadzieja „szerzy ksenofobię i seksizm” (gloswielkopolski.pl)

Trwają prace oczyszczające na terenie spalonej hali w Przylepie. Całkowity koszt usunięcia pogorzeliska to 55 mln zł (gazetalubuska.pl)