w

Odrodzenie lubelskiego blasku! Renowacja napisu 'I Love Lublin' i świątecznej iluminacji (kurierlubelski.pl)

Na listopad planowana jest modernizacja charakterystycznej instalacji “I Love Lublin” na placu Litewskim, wraz z iluminacją bożonarodzeniową. Ratusz przewiduje zakończenie prac do 24 listopada 2023 r. Iluminacja świąteczna w Lublinie, po raz pierwszy od dawna, zostanie poddana kompleksowej renowacji. Ogłoszono już przetarg na wykonanie prac, a oferty można składać do 3 sierpnia.

Jak poinformowała Joanna Stryczewska z biura prasowego ratusza, projekt modernizacji podzielono na dwa etapy. Pierwszy etap zakłada odbiór, demontaż, czyszczenie, lakierowanie i wymianę komponentów iluminacji. Ratusz wymaga, aby wykonawca zakończył te prace w ciągu 40 dni od podpisania umowy.

Stryczewska dodaje, że w drugiej fazie modernizacji, rozpoczynającej się 2 listopada, prace przeniosą się na napis “I Love Lublin”, który zostanie poddany renowacji. Instalacja zostanie wyczyszczona, polakierowana, a elementy napisu wymienione. Robotnicy zajmą się też konserwacją choinki, jako części tej instalacji.

Jak na tę chwilę kwota, jaka ma zostać przeznaczona na modernizację, nie jest jeszcze znana.

Szopka bożonarodzeniowa i impreza sylwestrowa

Tradycyjnie, oprócz iluminacji, w centrum miasta pojawi się również bożonarodzeniowa szopka. A jeżeli chodzi o Sylwestra, decyzje w tej sprawie nie zostały jeszcze podjęte.

Faktem jest, że ostatnia miejska impreza noworoczna miała miejsce w 2019/2020. A w związku z pandemią koronawirusa, Sylwestra w 2021 i 2022 roku nie zorganizowano. W ubiegłym roku ograniczenia budżetowe również nie pozwoliły na organizację imprezy. Prezydent Lublina wyjaśniał, że kryzys wymaga znalezienia oszczędności w niektórych obszarach. Jednak, jak dodał, nie rezygnuje się z usług dla mieszkańców.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Marynarka Wojenna RP planuje budowę nowych fregat. Nieoficjalne nazwy to Burza, Wicher i Huragan (dziennikbaltycki.pl)

Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze prowadzi śledztwo w sprawie pożaru w Przylepie. Wykorzystano skaner 3D (gazetalubuska.pl)