w

Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze prowadzi śledztwo w sprawie pożaru w Przylepie. Wykorzystano skaner 3D (gazetalubuska.pl)

W piątek Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze podała informacje na temat najnowszych postępowań przygotowawczych, w których skorzystano z technologii skanera 3D, w związku z pożarem hali w Przylepie zawierającej niebezpieczne odpady.

Pożar w hali w Przylepie miał miejsce w sobotę, 22 lipca. Spowodował wybuch substancji łatwopalnych, stwarzając zagrożenie dla życia i mienia o dużej wartości. W związku z tym Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze rozpoczęła postępowanie w poniedziałek, 24 lipca. Na konferencji prasowej przedstawiono podjęte działania. Jednak szczegóły na temat miejsca wybuchu nie zostały ujawnione.

W celu precyzyjnego zarejestrowania miejsca zdarzenia prokuratorzy skorzystali z 3D skanera, który przez kilka godzin dokumentował teren. Skanowanie miało pomóc biegłym w ustaleniu przyczyn pożaru i ocenie jego rozmiaru. Według rzeczniczki prasowej Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze, Ewy Antonowicz, taka technologia jest używana w najbardziej skomplikowanych sytuacjach, aby wizualizować miejsce zdarzenia.

W trakcie akcji pobrano próbki z hali, okolicy oraz cieków wodnych, aby sprawdzić potencjalne skażenie po akcji gaśniczej. Próbki zostały przekazane do analizy biegłym z zakresu pożarnictwa i chemii, a także z zakresu ochrony środowiska i gospodarki odpadami. Prokuratura dysponuje wiedzą na temat potencjalnych składników odpadów, w tym farb, olejów ropopochodnych i chemikaliów, które mogły znajdować się w beczkach.

Prokuratura analizuje różne wersje przyczyn pożaru, nie wykluczając żadnej z nich. W trakcie postępowania przesłuchuje świadków, w tym właścicieli pobliskich hal. Zabezpieczono monitoringi w okolicy, w tym nagrania z kamer zamontowanych przez prywatnych przedsiębiorców. W sprawie pożaru odbyło się również spotkanie z udziałem prokuratury i służb takich jak policja, straż pożarna, inspekcja ochrony środowiska i powiatowy inspektor sanitarny.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

4 komentarze

  1. “Powietrze jest bezpieczne, środowisko jest bezpiecznie. Mieszkańcy mogą normalnie funkcjonować” W takich słowach wypowiedziała się minister środowiska Anna Moskwa na temat pożaru wysypiska w Zielonej Górze.

    Cały materiał filmowy już dostępny już na kanale 👉unwanted true

    Zostawcie Obserwacje aby nie przegapić kolejnych publikacji 👍

Odrodzenie lubelskiego blasku! Renowacja napisu 'I Love Lublin' i świątecznej iluminacji (kurierlubelski.pl)

Szczecińska Łasztownia zaprasza na festyn „Moja krew – Moja ojczyzna”. Akcja krwiodawstwa na terenie CKE „Stara Rzeźnia” (gs24.pl)