W Gdańsku przygotowano ankietę, która dotyczy korzystania z dronów. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że w ankiecie dostępne są rozmaite opcje wyboru płci. Z tego względu pojawiają się pytania, jakie to ma znaczenie w kontekście badania na temat dronów.
W dzisiejszych czasach pytanie o liczbę płci staje się coraz bardziej złożoną kwestią, zwłaszcza uwzględniając różnorodność biologiczną, społeczną i kulturową. I chociaż istnieją dwa główne typy płci w medycynie i biologii, samo rozumienie płci rozszerza się na bardziej złożone modele, które uwzględniają różnorodność płciową.
Co prawda, polskie prawo ogranicza się do dwóch opcji płci, jednak ankieta w Gdańsku oferuje aż cztery wybory – kobieta, mężczyzna, osoba niebinarna, inna. A to z kolei rodzi pytania o związek tego wyboru z tematem przewodnim. Pojawiają się także pytanie, dlaczego istotne jest to, czy opinia na temat dronów napłynie od kobiety, mężczyzny, czy osoby niebinarnej.
Zdaniem internautów tego rodzaju dane nie przyczynią się do zgłębienia informacji w kwestii oryginalnego zagadnienia w ankiecie.
Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!