w

Niezidentyfikowany obiekt w przestrzeni powietrznej Polski. Prezydent Duda zwołał pilne posiedzenie (www.polsatnews.pl)

Biuro Bezpieczeństwa Narodowego zgromadziło się na pilnym posiedzeniu zwołanym przez prezydenta Andrzeja Dudę. Nadzwyczajne spotkanie zwołano w związku z doniesieniami o niezidentyfikowanym obiekcie, który wczoraj około godziny 13:00 pojawił się na terytorium Polski. Obiekt nadleciał z Ukrainy.

Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych poinformowało o niezidentyfikowanym obiekcie w przestrzeni powietrznej Polski, który został wykryty przez systemy obrony powietrznej kraju. Dowódca Operacyjny RSZ uruchomił dostępne siły, zgodnie z obowiązującymi procedurami.

Prezydent Andrzej Duda potwierdził informacje o niezidentyfikowanym obiekcie, podkreślając natychmiastową reakcję służb państwa. Odezwał się także na platformie X, informując o kontakcie z kluczowymi członkami rządu w celu podjęcia odpowiednich działań.

Na pilnym spotkaniu w BBN uczestniczyli prezydent, minister obrony narodowej, szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego oraz dowódca operacyjny rodzajów sił zbrojnych. Premier Donald Tusk spotkał się z prezydentem Dudą przed posiedzeniem, zaznaczając, że jest gotowy na współpracę dla bezpieczeństwa Polski.

Kancelaria Prezydenta ogłosiła, że w naradzie uczestniczyli też szefowie kluczowych biur prezydenckich, minister z KPRP oraz zastępca szefa BBN.

W nocy i rano doszło do masowego ataku rakietowego Rosji na ukraińskie miasta, w tym Kijów, Odessę, Charków i Lwów. Ataki spowodowały śmierć co najmniej 12 osób, a rannych zostało co najmniej 76. Ukraina poinformowała, że Rosja wystrzeliła 158 pocisków różnego typu.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

6 komentarzy

Zatrzymano mieszkańca Krakowa z prawie 12 kg marihuany ukrytej w szpuli kablowej (www.weedweek.pl)

Nieoficjalne źródła: Andrzej Duda jest gotowy na ponowny akt łaski dla Kamińskiego i Wąsika (wiadomosci.onet.pl)