w

Niemiecka rafineria w Schwedt chce podwoić emisję dwutlenku siarki. Ministerstwo klimatu bada sprawę (gs24.pl)

Ministerstwo Klimatu i Środowiska wyjaśnia kontrowersje związane z rafinerią w Schwedt, która zamierza podwoić emisję silnie toksycznych związków dwutlenku siarki do atmosfery. Na niedawnym spotkaniu z przedstawicielami niemieckiego ministerstwa gospodarki i klimatu poproszono ich o wyjaśnienie sytuacji.

Położona przy polskiej granicy rafineria PCK w Schwedt złożyła wnioski o zwiększenie emisji dwutlenku siarki, co budzi obawy wśród mieszkańców przygranicznych gmin, w tym Gryfina, Widuchowej, Chojny, Cedyni i Morynia. Okoliczna społeczność martwi się teraz swoim zdrowiem oraz wpływem tej decyzji na lokalną gospodarkę.

Mieszkańcy oraz przedstawiciele inicjatywy „STOP wzrostowi emisji zanieczyszczeń w niemieckiej rafinerii PCK Schwedt!” wysłali petycję do Ministerstwa Klimatu i Środowiska, wzywając do działań w obronie społeczności, przyrody nadodrzańskiej oraz planów utworzenia Parku Narodowego Doliny Dolnej Odry.

Radni oraz politycy polscy interweniują w sprawie wniosku rafinerii, podejmując działania legislacyjne i interwencje parlamentarne. Ministerstwo Klimatu i Środowiska zapewnia, że bada już tę sprawę, sprawdzając zgodność wniosku rafinerii z niemieckim prawem oraz możliwość przeprowadzenia transgranicznej oceny oddziaływania na środowisko.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska podaje, że aktualnie nie odnotowano jeszcze przekroczeń dopuszczalnych poziomów emisji dwutlenku siarki w województwach przygranicznych.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Mieszkaniec Poznania uratował bezdomnego mężczyznę na koczowisku (gloswielkopolski.pl)

Policjanci w Zielonej Górze zlikwidowali fabrykę narkotyków i tytoniu. Zabezpieczono tony towaru (gazetalubuska.pl)