w

Policjanci w Zielonej Górze zlikwidowali fabrykę narkotyków i tytoniu. Zabezpieczono tony towaru (gazetalubuska.pl)

Policja w Zielonej Górze przeprowadziła działania w jednym z domów na terenie miasta, gdzie natrafiono na duże ilości nielegalnego tytoniu i narkotyki. W sprawie zatrzymano kobietę i mężczyznę, którzy zostali tymczasowo aresztowani na wniosek Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze.

Działania Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową przyniosły nieoczekiwane rezultaty, gdy funkcjonariusze weszli do jednego z domów w Zielonej Górze. Podejrzewano, że mężczyzna handluje tylko narkotykami.

Jednak w trakcie przeszukania policjanci znaleźli nie tylko pół kilograma amfetaminy i inne nielegalne substancje psychoaktywne, ale także ogromną ilość tytoniu. W sumie para przechowywała ponad 5 ton tytoniu. Ilość tego produktu zaskoczyła nawet samych policjantów.

Mundurowi aresztowali 19-letnią kobietę oraz 38-letniego mężczyznę. Zabezpieczyli również tytoń i narkotyki. Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze przedstawiła im zarzuty dotyczące unikania płacenia podatków oraz posiadania znacznych ilości nielegalnych środków.

Za posiadanie nielegalnego tytoniu grozi grzywna lub pozbawienie wolności, a za przestępstwa związane z narkotykami grozi kara do 10 lat więzienia. Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych – kobietę zatrzymano na dwa miesiące, a mężczyznę na trzy miesiące.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

8 komentarzy

Niemiecka rafineria w Schwedt chce podwoić emisję dwutlenku siarki. Ministerstwo klimatu bada sprawę (gs24.pl)

Tomasz Szabłowski objął stanowisko lubelskiego kuratora oświaty (www.rmf24.pl)