w

Nielegalna uprawa konopi w gminie Września. Policjanci zabezpieczyli 187 krzaków (gloswielkopolski.pl)

We wtorek na obszarze gminy Września funkcjonariusze zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich. Podczas przeszukiwania terenu jednej z posesji policjanci natknęli się na 187 krzaków w fazie wzrostu. Podejrzany został już zatrzymany i osadzony w areszcie.

Dnia 1 sierpnia w jednej z miejscowości gminy Września policjanci z Wydziału Kryminalnego sprawdzali teren prywatnej posesji. Podczas przeszukania nieumundurowani funkcjonariusze natrafili na plantację marihuany, którą właściciel posesji uprawiał w swojej szklarni. Po bliższych oględzinach wykazano, że są to konopie indyjskie, których uprawa jest w Polsce nielegalna.

Podejrzany tłumaczył się, że posadził rośliny dla nasion dla papug

Jak poinformował mł. asp. Adam Wojciński z Komendy Powiatowej Policji we Wrześni, policjanci odkryli i zabezpieczyli 187 krzaków w różnych fazach wzrostu. Po sprawdzeniu roślin testami narkotykowymi okazało się, że są to nielegalne konopie indyjskie.

Podejrzanym jest 33-letni mieszkaniec posesji, który początkowo tłumaczył się, że zdecydował się na posadzenie konopi, aby mieć nasiona dla papug. Policjanci nie dali się zwieść i aresztowali mężczyznę, a prokuratura postawiła mu zarzut uprawy nielegalnych konopi. Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów. W świetle prawa grozi mu teraz do 3 lat pozbawienia wolności.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Strzelanina w Tomaszowie Bolesławieckim. Mężczyzna postrzelił byłą żonę (gazetawroclawska.pl)

Deficyt zawodów na pomorskim rynku pracy. Braki kadrowe i perspektywy zawodowe (gs24.pl)